Fnatic LoL

i

Autor: Photo by Colin Young-Wolff/Riot Games

Worlds 2023

LoL Worlds 2023 pierwszy raz od 9-lat bez drużyny LEC w fazie play-off. Blamaż G2, Fnatic i MAD Lions

2023-10-30 12:35

Wszyscy fani po etapie szwajcarskim LoL Worlds 2023 mogą złapać się za głowę i zapytać, jakim cudem żaden z reprezentantów LEC nie awansował do fazy play-off Mistrzostw Świata w Korei Południowej? Ten blamaż regionu EU nie wydarzył się od 9-lat, co zmusza drużyny do poważnych rozważań na temat przyszłości składów.

Z dniem 26 października wpierw z etapem szwajcarskim oraz całymi Mistrzostwami Świata w League of Legends pożegnało się MAD Lions, co nie było zbyt dużą niespodzianką, ponieważ ekipa Lwów już od letniego splitu LEC zmaga się z ogromnymi problemami i wiszącym widmem zmian w składzie na 2024 r. Prawdziwy horror odbył się trzy dni później, kiedy to pod kreską znalazły się dwie, świetnie dysponowane w tym sezonie drużyny, czyli Fnatic oraz olśniewające G2 Esports. Ostatni dzień rozgrywek w fazie szwajcarskiej niespodziewanie zakończył się blamażem regionu EU, który ostatni raz taką gorycz braku awansu do play-offów musiał przegryźć 9-lat temu.

Czytaj też: LoL Worlds 2023 faza play-off: wyniki, terminarz, drużyny, kiedy i gdzie oglądać? Wszystkie informacje o Mistrzostwach Świata [HARMONOGRAM]

Blamaż regionu EU na Worlds 2023

Po wyeliminowaniu Fnatic, obserwowaliśmy jeszcze jeden, bardzo ważny dla fanów LEC mecz, w którym Samuraje musieli podjąć azjatycki zespół Bilibili Gaming. Ostatecznie to BLG zwyciężyło, pokonując G2 Esports 2:1 i zapewniając sobie bilet do fazy pucharowej. Region EMEA, który przez niemal dekadę niezmiennie tworzył najwyższej klasy zespoły, po raz pierwszy od dziewięciu lat pozostał bez swojej drużyny w czołowej ósemce.

Czytaj też: LoL Worlds 2023. Najlepsze i najgorsze postacie na Mistrzostwach Świata w Korei Południowej

Eliminacja G2 Esports była godnym ubolewania rekordem dla regionu EMEA, ponieważ po raz pierwszy od dziewięciu lat żadna europejska drużyna nie dotarła do ćwierćfinału. To właśnie na ekipie Hans Samy była zawieszona nadzieja, bo ich fenomenalna forma została przeniesiona z rozgrywek LEC, aż po etap szwajcarski Worlds 2023, kiedy to od bilansu 2-1 samurajom zaczęły wiązać się ręce. Przy aktualnym blamażu można stwierdzić, że wiele drużyn z regionu EU będzie musiała pomyśleć nad roszadami w składzie.

Google Cloud Summit 2023 - Marcin Szydłowski - Booksy

Worlds 2023. E-sportowy QUIZ o mistrzostwach świata League of Legends. Sprawdź swoją wiedzę

Pytanie 1 z 14
Worlds 2023 odbędą się w: