Screen ze zwiastuna Diuna 2 / Warner Bros.

i

Autor: screen ze zwiastuna Diuna 2 / Warner Bros.

Film

Kolejna zmiana premiery filmu Diuna 2. Znamy nową datę [AKTUALIZACJA]

2023-11-20 10:21

Już raz zmieniono datę premiery Diuny 2 z powodu strajków aktorów i scenarzystów. Druga część filmu na piaszczystej planecie ma mieć swoją premierę dopiero w przyszłym roku. Najnowsze informacje wskazują na kolejną zmianę daty premiery! Sprawdźcie, kiedy film Diuna 2 trafi do kin.

Diuna 2 nowa data premiery

Na sequel hitu z 2021 roku poczekamy dłużej niż byśmy chcieli. Planowana na listopad tego roku premiera Diuny 2 właśnie została przełożona na rok 2024. Informacje o zmianie daty premiery Warner Bros. ogłosiło w czwartek (24 sierpnia). Jak podaje Variety, opóźnienie premiery Diuny 2 następuje z powodu wciąż trwających strajków WGA i SAG-AFTRA. Ze względu na strajk SAG-AFTRA aktorzy nie mogą uczestniczyć w wydarzeniach promujących film oraz udzielać wywiadów, co oznaczałoby, że promocja filmu byłaby gorsza I tym samym zdaniem studia przyciągnęłaby mniej widzów. Nowa data premiery Diuny 2 została wyznaczona na 15 marca 2024, czyli 5 miesięcy później niż oczekiwaliśmy. Niestety na ciąg dalszy historii Paula Atrydy, granego przez Timothée Chalameta będziemu musieli poczekać. Oprócz Chalameta w obsadzie drugiej części Diuny znaleźli się Zendaya, Austin Butler, Florence Pugh, Rebecca Ferguson, Javier Bardem Dave Bautista, Christopher Walken, Lea Seydoux i nie tylko. W ramach tej zmiany premiera Godzilla x Kong: The New Empire – pierwotnie datowana na 14 marca – zostaje przesunięta o miesiąc na 12 kwietnia. Twórcy liczą na to, że nowy termin obu premier przełoży się na lepszy wynik, bo jest to okres, który pokrywa się z przerwą wiosenną dla studentów i Świętami Wielkanocnymi.

AKTUALIZACJA: Najnowsze informacje przekazane na łamach portalu Variety, wskazują na kolejną zmianę daty premiery. Warner Bros. zdecydowało się ponownie przesunąć datę premiery Diuny 2. Wyczekiwana kontynuacja hitu z 2021 roku trafi do kin wcześniej – premiera Diuny 2 odbędzie się 1 marca 2024 roku.

Opóźnienia premier filmów

Sony już wcześniej opóźniło kilka swoich filmów ze względu na strajki; w zeszłym miesiącu firma przesunęła Kraven Łowca i kontynuację Ghostbusters: Afterlife na rok 2024, a także usunęła Spider-Man: Beyond the Spider-Verse z kalendarza wydań.

Star Wars: Quiz - Czy wiesz kim była Ahsoka?

Pytanie 1 z 10
Jaka nazywa się ojczysta planeta Ahsoki?