Harry Potter serial HBO. Poznaliśmy DATĘ PREMIERY! Kiedy pierwsze odcinki?

i

Autor: Wiese/FaceToFace/REPORTER Zdjęcie poglądowe

Harry Potter

Harry Potter serial HBO. Poznaliśmy DATĘ PREMIERY! Kiedy pierwsze odcinki?

2024-03-05 8:11

Na tę informację fani czekali od dawna i nie jest niczym dziwnym, że obiegła internet lotem błyskawicy. Prace na serialem Harry Potter od J.K.Rowling i HBO ruszyły i pojawiła się wyczekiwana data premiery pierwszych odcinków serialu. Na pierwszy sezon, czyli produkcję "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" wbrew pozorom nie będziemy musieli długo czekać!

Spis treści

  1. Harry Potter serial HBO Max - kiedy premiera?
  2. Harry Potter serial HBO Max - obsada

„Państwo Dursleyowie spod numeru czwartego przy Privet Drive mogli z dumą twierdzić, że są całkowicie normalni, chwała Bogu. Byli ostatnimi ludźmi, których można by posądzić o udział w czymś dziwnym lub tajemniczym, bo po prostu nie wierzyli w takie bzdury. Pan Dursley był dyrektorem firmy Grunnings produkującej świdry. Był to rosły, otyły mężczyzna pozbawiony szyi, za to wyposażony w wielkie wąsy. Natomiast pani Dursley była drobną blondynką i miała szyję dwukrotnie dłuższą od normalnej, co bardzo jej pomagało w życiu, ponieważ większość dnia spędzała na podglądaniu sąsiadów. Syn Dursleyów miał na imię Dudley, a rodzice uważali go za najwspanialszego chłopca na świecie. Dursleyowie mieli wszystko, czego dusza zapragnie, ale mieli też swoją tajemnicę i nic nie budziło w nich większego przerażenia, jak myśl, że może zostać odkryta. Uważali, że znaleźliby się w sytuacji nie do zniesienia, gdyby ktoś dowiedział się o istnieniu Potterów.” - jeśli jesteście tak wielkimi fanami Pottera jak my, to z pewnością wiecie, że tak właśnie rozpoczyna się nasza przygoda z Chłopcem, który przeżył. Powyższy cytat pochodzi bowiem z książki Harry Potter i Kamień Filozoficzny od J.K.Rowling. Chyba każdy z nas po cichu marzył, by usłyszeć, jak lektor czyta je na głos, gdy my możemy podziwiać perfekcyjnie czysty dom ciotki Petunii. Być może to marzenie niedługo się spełni! Harry Potter serial HBO ma składać się z 7 sezonów - każdy będzie realizacją jednego tomu historii o młodym czarodzieju z Hogwartu.

Cmentarz na którym inspirowała się J.K. Rowling przy tworzeniu postaci Lorda Voldermorta z Harrego Pottera

Harry Potter serial HBO Max - kiedy premiera?

David Zaslav, szef Warner Bros. Discovery ujawnił planowaną datę serialu HBO Max. Ostatni film z serii powstał 12 lat temu, a fascynacja młodym czarodziejem wciąż jest bardzo żywa. W rozmowie Zaslav przyznał, że "nie wstydzimy się fascynacji Harry'm Potter'em' i ujawnił, że już parę tygodni temu miał przyjemność spotkać się z J.K. Rowling, szefem programowym HBO i Max Caseyem Bloysem iChanning Dungey, dyrektorką Warner Bros. Television. Wspólnie omówili projekt.

Premiera pierwszego sezonu serialu Harry Potter HBO Max planowana jest na 2026 rok. Wiele wskazuje na to, że będzie to jeden z najbardziej oczekiwanych seriali ostatnich lat. Fani są prawdziwie podekscytowani. Liczą, że w obsadzie pojawią się znajome twarze, jak również, że tym razem dostaniemy o wiele wierniejszy książkom obraz. Warto dodać, że powieści J.K.Rowling obfitowały w liczne ciekawe sceny, a nawet postacie, które na potrzeby filmów musiały zostać wycięte lub pominięte. 

Harry Potter serial HBO Max - obsada

Kogo zobaczymy w obsadzie serialu Harry Potter od HBO Max? To wciąż nierozwiązana zagadka. Jeśli jednak premiera pierwszych odcinków planowana jest na 2026 rok, to znaczy, ze castingi musiały albo już się zacząć, albo ruszą na dniach! Fani wciąż mają nadzieję, że ktoś ze "starego składu" pojawi się w nowej ekranizacji. Daniel Radcliffe, czyli pierwszy Harry Potter, jasno powiedział w jednym z wywiadów, że "zdecydowanie nie dąży" do tego, by pojawić się w tej produkcji. Mimo wszystko byłby z pewnością świetnym Jammsem Potterem! Tom Felton mógłby pojawić się natomiast w roli Lucjusza Malfoya o czym marzy wielu fanów. 

Zobacz też: Harry Potter. Odtwórca roli Neville'a Longbottoma chce zagrać w serialu! Marzy mu się ta postać!

QUIZ - Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Cytaty! Czy pamiętasz, kto wypowiada te słowa?

Pytanie 1 z 10
"Ach, muzyka[...] To magia większa od wszystkiego, co my tu robimy!"