Harry Potter: QUIZ: ile wiesz o Dursleyach?

i

Autor: Jonathan Hordle/REX/Shutterstock/EAST NEWS Zdjęcie poglądowe

Harry Potter

Harry Potter QUIZ. Vernon, Petunia i Dudley Dursley. Ile wiesz o 'największych mugolach na świecie'?

2024-02-29 8:47

Pamiętacie tych mugoli? Vernon Dursley, Petunia Dursley oraz ich syn Dudley byli najbliższą i jedyną rodziną Harry'ego Pottera po śmierci jego rodziców, nie licząc Syriusza Blacka. Ile wiesz na ich temat? Sprawdź się w naszym quizie! Wystarczy, że odpowiesz na kilka pytań. Ale ostrzegamy - łatwo nie będzie!

„Państwo Dursleyowie spod numeru czwartego przy Privet Drive mogli z dumą twierdzić, że są całkowicie normalni, chwała Bogu. Byli ostatnimi ludźmi, których można by posądzić o udział w czymś dziwnym lub tajemniczym, bo po prostu nie wierzyli w takie bzdury. Pan Dursley był dyrektorem firmy Grunnings produkującej świdry. Był to rosły, otyły mężczyzna pozbawiony szyi, za to wyposażony w wielkie wąsy. Natomiast pani Dursley była drobną blondynką i miała szyję dwukrotnie dłuższą od normalnej, co bardzo jej pomagało w życiu, ponieważ większość dnia spędzała na podglądaniu sąsiadów. Syn Dursleyów miał na imię Dudley, a rodzice uważali go za najwspanialszego chłopca na świecie. Dursleyowie mieli wszystko, czego dusza zapragnie, ale mieli też swoją tajemnicę i nic nie budziło w nich większego przerażenia, jak myśl, że może zostać odkryta. Uważali, że znaleźliby się w sytuacji nie do zniesienia, gdyby ktoś dowiedział się o istnieniu Potterów.”

- Harry Potter i Kamień Filozoficzny, J.K.Rowling

Uzależnienie od jedzenia zaczyna się w dzieciństwie

Harry Potter: QUIZ: ile wiesz o Dursleyach?

Vernon Dursley, Petunia Dursley oraz ich syn Dudley nie mają przed Tobą tajemnic? Sprawdź się już teraz w naszym quizie! Odpowiedz na 10 pytań o rodzinie Harry'ego Pottera i przekonaj się ile pamiętasz z książek!

Harry Potter: QUIZ: ile wiesz o Dursleyach? Sprawdź się w teście wiedzy o 'największych mugolach na świecie'

Pytanie 1 z 10
Do jakiej szkoły zapisano Dudley, gdy skończył 11 lat?
Listen on Spreaker.