Harry Potter QUIZ. Różnice między filmem a książką. Czy udało ci się je wyłapać?

i

Autor: LILO/SIPA/EAST NEWS Zdjęcie poglądowe

Harry Potter

Harry Potter QUIZ. Różnice między filmem a książką. Czy udało ci się je wyłapać?

2023-12-10 8:10

Jak dobrze pamiętacie filmy i książki J.K.Rowling? Każdy fan wie, że chociaż Harry Potter został zekranizowany bardzo wiernie, to mimo wszystko reżyserowie i scenarzyści wprowadzili sporo zmian w fabule. Wiecie w których momentach różnią się od siebie powieści od wersji filmowych? Sprawdźcie się już teraz w naszym quizie!

Wielki test dla fanów Harry'ego Pottera! Chociaż filmy bardzo wiernie opowiedziały historię o młodym czarodzieju, to jednak pojawia się kilka istotnych różnic w fabule! Jak dobrze je pamiętacie? Sprawdźcie się już teraz. Wystarczy, że odpowiecie na kilka poniższych pytań. Ostrzegamy, że łatwo nie będzie, a ten test przeznaczony jest dla prawdziwych magów i żaden mugol sobie nie poradzi! Życzymy powodzenia!

"Harry Potter". Fred i George Weasley po latach. Tak dziś wyglądają rudowłosi żartownisie z kultowej serii filmów: James i Oliver Phelps

Harry Potter QUIZ. Różnice między filmem a książką. Czy udało ci się je wyłapać?

Pytanie 1 z 8
W filmie Cho Chang wydała grupę GD. A w książkach robi to...

Harry Potter - serial HBO

O tym, że Harry Potter serial HBO powstanie, wiemy już od kwietnia 2023 roku. Oficjalne ogłoszenie i pierwsza zapowiedź siedmiu sezonów na postawie książek J.K. Rowling. Autorka ma być zaangażowana jako producentka wykonawcza. 

Cieszymy się, że możemy dać widzom okazję do odkrycia Hogwartu w zupełnie nowy sposób. Harry Potter jest kulturowym fenomenem i jest jasne, że świat ten cieszy się niesłabnącą miłością. Powstający we współpracy z Warner Bros. Television i J.K Rowling serial Max Original zanurzy się głęboko w każdą z kultowych książek, które fanom nieustannie sprawiają radość przez wszystkie te lata. - powiedział w jednym z wywiadów Casey Bloys odpowiedzialny za content w HBO i HBO Max.

Harry Potter - QUIZY

Zobacz też inne nasze magiczne testy: