League of Legends

Hall of Legends niczym CS2. Najdroższa skórka w historii League of Legends! Fani ostro o Riot Games

2024-05-29 8:35

Riot Games ujawniło pełny pamiątkowy pakiet skórek legendarnego, środkowego zawodnika zespołu T1, Fakera, upamiętniając jego wprowadzenie do Hall of Legends. Cena przeraziło fanów, a ci postanowili zabrać głos...

Skórka Ahri za prawie 2 tys. złotych. Fani nadal w to nie wierzą

Chociaż istnieje wiele poziomów zawartości, które można kupić w przypadku nowych skórek Fakera Risen Legend, cena pakietu „Immortalized Legend Ahri” zaczyna się od 32 000 RP, a edycja Signature tego pakietu – która zawiera wszystko, co zostało dodane w Fakera Legends Pass — kosztuje dokładnie 59 260 RP, co przekłada się mniej więcej na 450 dolarów, czyli ponad 1700 zł.

Czytaj też: Hall of Legends — wszystko, co musisz wiedzieć o nowym wydarzeniu w League of Legends

Cała społeczność League of Legends spędziła większą część ostatnich godzin próbując zebrać szczęki z podłogi, ponieważ cena tych skórek jest ogromna. Podczas gdy podstawowa wersja pakietu kosztuje około 40 dolarów, skok cenowy z poziomu na poziom jest oszałamiający – kolejna co do wielkości wersja pakietu „Immortalized Legend” kosztuje prawie 300 dolarów RP. Dla porównania, pakiet Risen Legend LeBlanc zdobyty w ramach przepustki Hall of Legends kosztuje 1950 RP, czyli około 20 dolarów.

Fani ostro o Riot Games

Problem polega na tym, że Riot blokuje te elementy kosmetyczne w pakiecie. Pozostałe kosmetyki w pakiecie gwałtownie zwiększają cenę. Jeśli Riot zdecyduje się pozwolić nam na zakup skórek osobno, nie będzie problemu” – napisał na Reddicie BucketHerro.

Ponadto niektórzy fani są rozczarowani faktem, że skórka Risen Legend Ahri to skórka premium, która jest dostępna w osobnej, podwyższonej cenie. Chociaż skórka Ahri wzbudziła duże zainteresowanie po pierwszym ogłoszeniu, teraz wydaje się, że fani będą musieli kupić dwie skórki osobno, jeśli chcą zdobyć wszystko z wydarzenia Hall of Legends.

To szalone, że Faker, znany ze swojej hojności i przez lata pobierający niższą pensję, aby móc pozostać w Korei, będzie łączony z tymi szalonymi paczkami” – pisze kolejny gracz na Reddicie.

Jaki jest sens skórki Hall of Legends, jeśli 99,9999% graczy jej nie kupi?” zapytał jeden z graczy na Reddicie, a drugi odpowiedział: „Riot Games, wprowadzanie sztucznego niedoboru poprzez wycenianie społeczności za tę skórkę jest bezwstydne”.

Chociaż pakiety są całkowicie wypełnione gadżetami, w tym animowanymi skórkami, emotikonami, skórkami totemów, ramkami i wizualnym spikerem, który opowiada o grze w zależności od tego, jak dobrze sobie radzisz, prawie 2 tys. zł to wciąż szalenie wysoka cena za cokolwiek w grze wideo. Tego typu działania możemy spotkać m.in. w innej grze kompetytywnej CS2, gdzie nierzadko kosy potrafią kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych. Czy League of Legends podąży tą samą drogą...? Oby nie.

PlayStation 5 vs. Xbox Series X [PORÓWNANIE DODATKÓW] | ESKA XD - Blogier #9

League of Legends: którą postacią jesteś? Sprawdź się w QUIZIE!

Pytanie 1 z 8
Który z duchów/demonów jest Twoim ulubionym?