GTA VI / The Last of Us 2

i

Autor: Naughty Dog / Rocsktar Games

GTA VI

GTA VI niczym The Last of Us 2? Rockstar mógłby wziąć przykład z Naughty Dog

2023-11-27 8:28

GTA 6 to najbardziej wyczekiwana gra wszech czasów. Choć na temat gry pojawiło się mnóstwo przecieków, wciąż pojawia się wiele pytań na temat fabuły i postaci w grze. Rockstar ogłosił niedawno, że oficjalny zwiastun zadebiutuje na początku grudnia. Z tego powodu w świecie gier panuje gwar na temat tego, jakie szczegóły zostaną ostatecznie ujawnione po opublikowaniu oficjalnego zwiastuna.

Choć przecieki dotyczące Grand Theft Auto 6 wzbudziły kontrowersje, wielu zagorzałym fanom rzuciło okiem na to, co może wiązać się z grą. Premiera oficjalnego zwiastuna będzie jednym z najważniejszych momentów w świecie gier tego roku, a biorąc pod uwagę plotki i przecieki sugerujące, że narracją będzie kierować dwóch głównych bohaterów, historia Grand Theft Auto 6 może zyskać, jeśli skopiuje kilka rzeczy z The Last of Us Part 2.

Czytaj też: GTA VI. Jason i Lucia z rewolucyjną mechaniką! Rockstar Games zaszokuje graczy

GTA 6 może zyskać, jeśli weźmie przykład z The Last of Us 2

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że The Last of Us 2 może być dużym źródłem inspiracji dla GTA 6, ponieważ sposób, w jaki Naughty Dog poradziło sobie z opowiadaniem historii za pośrednictwem dwóch głównych bohaterów, mógłby być fascynujący w grze Grand Theft Auto. Plotki i przecieki mówią, że dwaj bohaterowie GTA 6, Lucia i Jason, będą parą inspirowaną niesławnymi bandytami Bonnie i Clyde'em.

Jeden z najważniejszych momentów w The Last of Us 2 miał miejsce w połowie gry, kiedy to Elli dotyka ogromna tragedia, a następnie stawia Abby w roli antagonistki. Pozostawienie nierozwiązanego problemu Ellie do czasu, aż gracze dotrą do tego samego punktu historii, co Abby, było niezwykle odważnym posunięciem. GTA 6 mogłoby wykorzystać tę metodę jako świetny sposób na pokazanie różnych perspektyw Lucii i Jasona. Na przykład gracze mogą kontrolować Jasona przez pierwszą połowę gry, dopóki duet nie wpadnie w poważne kłopoty podczas wielkiego napadu, a następnie postawią graczy w sytuacji Lucii i przedstawią jej wersję historii aż do tego momentu, lub odwrotnie.

Może to być nowy, fascynujący sposób dla Rockstar na poznanie osobowości swoich bohaterów. Jason i Lucia mogą mieć różne uczucia i opinie na temat tego, w co się wpakowali, a to zapewni opowieści głębszy sposób na zbadanie tej dynamiki. Biorąc pod uwagę niedawne plotki na temat charakteru Lucii, w związku z nią i Jasonem mogą pojawić się jeszcze większe emocje. Byłoby to nowe i ekscytujące terytorium, na które Rockstar mogłoby się udać.

Istnieją oczekiwania, że GTA 6 będzie bardzo różnić się od swoich poprzedników, a wykorzystanie sposobu opowiadania historii z The Last of Us 2 może być interesującą zmianą dla marki. Choć seria Grand Theft Auto była niesamowita, byłoby trochę rozczarowujące, gdyby ogólne podejście do fabuły było takie samo jak w GTA 5.

Czytaj też: GTA VI na zdjęciach i filmie z rozgrywki. Przypominamy historyczny wyciek plików Rockstar Games

G. ANCYPAROWICZ: W NBP NIE MA KONFLIKTU

GTA QUIZ: Którą postacią z uniwersum gry Rockstar Games jesteś?

Pytanie 1 z 8
Które miasto nazwiesz swoim domem?