GTA 6

i

Autor: Rockstar Games / Reddit GTA 6 https://www.reddit.com/r/GTA6/comments/1c28nqy/the_latest_gta_6_community_map_compared_to_gta_5s/

GTA VI

GTA 6 z „największą mapą wszechczasów”. Mamy porównanie skali do Grand Theft Auto 5

2024-05-31 7:29

Wszyscy wiemy, że większe nie zawsze oznacza lepsze, jeśli chodzi o gry wideo, zwłaszcza jeśli chodzi o otwarte światy. Temu wszystkiego od wielu lat starają się przeczyć dwaj deweloperzy — CD Projekt RED oraz Rockstar Games. Tego potwierdzeniem są ich najnowsze gry, a o krok dalej najwyraźniej planują posunąć się twórcy Grand Theft Auto VI.

Dla tych, którzy nie śledzą najświeższych wiadomości o Grand Theft Auto VI, fani niestrudzenie pracują nad stworzeniem szacunkowej mapy gry, która, jak wiemy, będzie składać się ze stanu Leonida (na Florydzie) i Vice City (w Miami). Korzystając z materiału filmowego ze zwiastunów, domysłów opartych na geografii Florydy oraz danych z wycieków, zespołowi wirtualnych kartografów udało się stworzyć niezwykle szczegółową mapę. I choć nie możemy z całą pewnością stwierdzić, jak dokładna jest ona, wszystko opiera się na twardych faktach i cyfrowej geografii.

Czytaj też: Wydawca GTA 6 anuluje projekty o wartości 140 mln i zwalnia 579 pracowników

Mapa GTA VI największą w historii gier?

Na subreddicie GTA VI jeden z kartografów udostępnił zdjęcie nowej mapy i porównał ją do GTA V. Różnica w wielkości wydaje się naprawdę niezwykła i fani są pod ogromnym wrażeniem.

Czytaj też: GTA 6: Rockstar przygotowuje graczy na ogromne ceny w 2025 roku? 33% podwyżki martwią fanów

Szczerze, eksploracja mapy jest dla mnie grą” – napisał jeden z fanów. „Ta historia będzie tylko wisienką na torcie”.

Jeden z użytkowników zasugerował, że mapa GTA VI może mieć powierzchnię 125 km², co czyni ją 2,55 razy większą od GTA V. Dla dalszego porównania, mapa Red Dead Redemption 2 miała powierzchnię 75 km², więc tak… będzie co zwiedzać.

Czytaj też: GTA 6 na godzinnym materiale z rozgrywki! Fani odkryli „skarbnicę wiedzy” o grze Rockstar Games

PlayStation 5 vs. Xbox Series X [PORÓWNANIE DODATKÓW] | ESKA XD - Blogier #9

GTA Vice City QUIZ — Sprawdź, ile pamiętasz z gry przed premierą Grand Theft Auto VI

Pytanie 1 z 10
Dlaczego na początku gry nie można udać się na inne wyspy?