GTA VI

i

Autor: Rockstar Games

GTA VI

GTA 6 odmieni gameplay za sprawą bransoletki Lucii. Wiemy, jak będzie działać?

2024-05-28 7:15

Kiedy wreszcie ukazał się pierwszy zwiastun, spekulacje fanów na temat GTA VI osiągnęły najwyższy poziom w historii. Chociaż ten trwał zaledwie półtorej minuty, ujawnił całkiem zaskakujące informacje na temat głównych bohaterów, Lucii i Jasona. W zwiastunie fani mogą zobaczyć, że Lucia przebywa więzieniu za nieznane przestępstwo i kara więzienia może mieć bezpośredni wpływ rozgrywkę, ponieważ postać najwyraźniej będzie zmuszona do noszenia bransoletki więziennej na kostce.

Grand Theft Auto VI odmieni gameplay. Wszystko za sprawą Lucii

Zaraz na początku zwiastuna GTA VI fani po raz pierwszy widzą Lucię. Kiedy ta zostaje ujawniona fanom, siedzi za kratkami i otrzymuje pytanie, dlaczego tam się znalazła. Lucia odpowiada: „Chyba mam pecha”. Choć nie jest to potwierdzone, wydaje się, że ten przerywnik filmowy ma miejsce zaraz na początku historii Grand Theft Auto VI, ponieważ Rockstar prawdopodobnie nie chciałby zdradzać żadnych spoilerów fabularnych w swoim pierwszym zwiastunie.

Czytaj też: GTA 6: Data premiery, cena, historia, mapa i postacie. Wszystko, co wiemy o nowej grze

Według przecieków, o których wspominaliśmy wcześniej, na początku historii Lucia opuści więzienie, prawdopodobnie otrzymując wyrok w zawieszeniu. Teorię tę potwierdza główna grafika promocyjna Grand Theft Auto 6, która przedstawia dwóch bohaterów gry, a Lucia wyraźnie nosi monitor na kostce na prawej nodze.

Czytaj też: GTA 6 z ujawnionym początkiem historii. Wszystko zacznie się w więzieniu! Będą zaskoczenia

Najpopularniejsza teoria głosi, że bransoleta więzienna na kostce Lucii będzie używany jako swego rodzaju narzędzie programistyczne ograniczające graczowi dostęp do mapy GTA VI. Przy włączonym monitorze na kostce Lucia będzie zmuszona pozostać w określonych granicach, a Rockstar może wykorzystać to jako sprytny sposób na stopniowe ujawnianie graczom większej części mapy w trakcie gry. Bransoleta więzienna może być również używana jako sposób na zniechęcenie graczy do natychmiastowego zjeżdżania z toru, co może potencjalnie zakończyć się pościgiem policyjnym.

Czytaj też: GTA 6 bez wsparcia 60 FPS na premierę? PS5 i XBOX odczują skutki wydania gry na Series S

Chociaż te efekty rozgrywki mogą sprawić, że pierwsze kilka godzin GTA VI będzie sprawiać wrażenie ograniczonego doświadczenia, jeśli Rockstar zachowa ostrożność, może powiązać to ściśle z narracją samej gry. Podobnie jak Lucia, gracze będą czuć się uwięzieni przez monitor na kostce, więc kiedy nieuchronnie zostanie on usunięty – w sposób zgodny z prawem lub w inny sposób – gracze będą mogli dzielić z Lucią poczucie ulgi i wolności.

Czytaj też: GTA 6 — Drugi zwiastun już w kwietniu? Rockstar przyspieszy premierę? Znamy harmonogram

Debata o Polsce 04.02.2024 cz.2

GTA QUIZ: Którą postacią z uniwersum gry Rockstar Games jesteś?

Pytanie 1 z 8
Które miasto nazwiesz swoim domem?