GTA VI

i

Autor: Rockstar Games

GTA VI

GTA 6 musiało zrezygnować z rewolucyjnej funkcji. Powodem premiera gry

2024-05-30 15:24

Już tylko kilka tygodni pozostało do wypuszczenia przez Rockstar Games pierwszego, oficjalnego zwiastuna długo wyczekiwanego Grand Theft Auto VI. To oczywiście nie przeszkadza wtajemniczonym insiderom przekazywać kolejnych informacji na temat nowej produkcji amerykańskiego studia. Według najnowszych doniesień w GTA VI zabraknie jednej z głównych funkcji, na którą czekali fani.

W listopadzie Rockstar Games niespodziewanie ogłosiło, że na początku grudnia pojawi się „pierwszy zwiastun kolejnego Grand Theft Auto”. Ponieważ minęło 10 lat od premiery piątej części, można śmiało powiedzieć, że fani są więcej niż gotowi na kolejną odsłonę. Z pewnością w jakimś stopniu położy to kres setkom plotek i potencjalnych wycieków, które pojawiły się w Internecie w ciągu ostatniej dekady. Wracając jednak do nich, ostatnia z nich miałaby wskazywać na brak kluczowej funkcji w GTA VI.

Czytaj też: GTA VI z nową datą premiery zwiastuna. Włoskie tłumaczenie rozwiązało zagadkę

GTA VI bez ekstremalnych warunków pogodowych

Jedną z takich plotek był plan wprowadzenia przez Rockstar Games systemu ekstremalnych warunków pogodowych do Grand Theft Auto VI. Sprowadziłoby to do gry huragany i tornada, czego jeszcze nie widzieliśmy. Jednak według jednego z insiderów, funkcja ekstremalnych warunków pogodowych została porzucona podczas prac rozwojowych.

Czytaj też: GTA V z ujawnionymi dodatkami DLC, które nigdy nie powstały. Mogło być ciekawie

„Słyszałem, że chcieli huraganów i tornad, ale nie wiem, dlaczego je wycięto” – twierdzi Rockstar Universe na Twitterze. „Mogą to być ograniczenia technologiczne, może to być coś innego”.

Być może nie jest to zaskakujące, ponieważ wprowadzenie ekstremalnych warunków pogodowych do dowolnej gry jest wyzwaniem, nie mówiąc już o grze na skalę Grand Theft Auto VI. Jednak wielu fanów wierzyło w tę plotkę, ponieważ huragany są dość powszechne w inspirowanym Florydzie Vice City, gdzie podobno rozgrywa się akcja gry.

Czytaj też: GTA VI będzie wzorować się na The Last of Us 2? Rockstar mógłby wziąć przykład z Naughty Dog

Oczywiście system ekstremalnych warunków pogodowych był jedynie plotką i niewykluczone jest, że Rockstar Games jeszcze może nas tą nowością zaskoczyć. Jak zwykle zalecamy do wszystkich "przecieków" podchodzić z przymrużeniem oka. Jedną z pewniejszych informacji jest fakt, iż Grand Theft Auto VI może być najdroższą grą wideo, jaką kiedykolwiek stworzono.

Czytaj też: GTA VI. Jason i Lucia z rewolucyjną mechaniką! Rockstar Games zaszokuje graczy

Kierowcy w oku policyjnego drona! Posypały się mandaty

QUIZ dla fanów GTA! Jak dobrze pamiętasz tę kultową serię gier Rockstar Games?

Pytanie 1 z 11
W którym roku została wydana gra GTA V?