Ród Smoka

i

Autor: Materiały prasowe

Gra o Tron: prace nad spin-offem wstrzymane. Co z Rodem Smoka 2?

2023-05-10 10:16

Do listy tytułów, których produkcja się opóźni dołącza spin-off "Gry o tron". Autor "Pieśni lodu i ognia" George R.R. Martin poinformował o tym swoich fanów w mediach społecznościowych. Powodem jest oczywiście trwający strajk scenarzystów. Co z pracami nad Rodem Smoka?

WGA (Writers Guild of America) na początku maja podjął decyzję o strajku. Walczą między innymi o godne warunki zatrudnienia, przyszłość zawodu i udział w dochodach z dystrybucji na platformach streamingowych. W związku z tym, z opóźnieniem powstaje wiele seriali i filmów, nawet tych, na które widzowie czekają z niecierpliwością. Należy do nich między innymi spin-off Gry o tron - A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight. (Rycerz Siedmiu Królestw). Ira Parker i cały jego zespół dołączyli do strajku, a o wstrzymaniu prac nad serialem poinformował w internetowym wpisie George R.R. Martin. Autor podkreślił, że wspiera strajkujących i on sam również brał w przeszłości brał udział w strajku scenarzystów. Ten potrwać może wyjątkowo długo.

- Moim nieskromnym zdaniem sprawa jest poważniejsza i nigdy wcześniej nie widziałem tak zjednoczonej gildii - napisał autor na swoim blogu.

Wypadek polskiego autokaru w Niemczech! Kilkadziesiąt osób rannych

Strajk scenarzystów: co z Rodem Smoka 2? 

Jak na swoim blogu zaznacza George R.R. Martin, zdjęcia do drugiego sezonu Rodu Smoka trwają od 11 kwietnia. Będą dalej kontynuowane, bo scenariusze zostały napisane już dawno temu, więc fani mogą być spokojni.

Ród smoka” powraca. Jesteśmy zachwyceni możliwością pracy nie tylko z ekipą z poprzedniego sezonu serialu, ale także z nowymi utalentowanymi osobami, które pojawią się po obu stronach kamery. Już niedługo Wasi ulubieni bohaterowie znów będą konspirować, maszerować ze swoimi armiami oraz ujeżdżać smoki. Nie możemy się doczekać, kiedy podzielimy się z Wami tym nad czym teraz pracujemy – tak Ryan Conal, showrunner i współtwórca serialu, skomentował start zdjęć do nadchodzącej serii jakiś czas temu.

Oprócz brutalnych mordów, wielkich bitew i smoczych starć, czeka nas też szereg nowych twarzy. Poznamy Cregana Starka, do którego w finale pierwszej odsłony udał się najstarszy z synów Rhaenyry. Jacaerys zawita więc w Winterfell, by przypomnieć namiestnikowi Północy o obowiązującej go przysiędze. Ujrzymy też wreszcie księcia Daerona Targaryena, czyli najmłodszego z synów Alicent i Viserysa, który dotąd przebywał w siedzibie Hightowerów.

Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

QUIZ fana fantasy. Czy dopasujesz bohatera do filmu lub ksiażki, z której pochodzi?

Pytanie 1 z 10
Kaz Brekker to bohater książki: