Fortnite

i

Autor: Epic games

Fortnite

Fortnite: Epic Games podnosi cenę V-Dolców w Polsce. Ile będą kosztować i czy można zdobyć je za darmo?

2023-09-29 15:03

Aktualnie koszty życia są bardzo duże i nie wydaje się, aby te w najbliższej przyszłości zaczęły spadać. Na niekorzyść sympatyków gry Battle Royal, Fortnite, Epic Games oficjalnie zdecydowało się podnieść cenę V-dolców (wirtualnej waluty w grze), aby zaradzić ekonomicznemu wpływowi inflacji na całym świecie.

Spis treści

  1. Fortnite z wyższą ceną za V-Dolce
  2. Tabela wszystkich krajów, w których odnotowano wzrost cen Fortnite V-dolców
  3. Jak zdobyć darmowe V-Dolce i skiny?

Fortnite z wyższą ceną za V-Dolce

Zmiany cen wirtualnej waluty w Fortnite, za którą można kupować nowe skórki do swoich postaci, wejdą w życie 27 października 2023 roku. Jak wynika ze wpisu na blogu, Epic Games będzie „dostosowywać cenę V-dolców i [naszych] ofert pakietów zawartości na prawdziwe pieniądze w Czechach, Danii, krajach strefy euro, na Węgrzech, Japonii, Norwegi, Polsce, Rumuni, Szwecji, Turcji i Stanach Zjednoczonych. Podobne dostosowania cenowe miały miejsce w Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Meksyku w czerwcu, zgodnie z wahaniami kursów walut wynikającymi z inflacji – informuje firma. Epic Games wyjaśnia, że te zmiany nie będą miały wpływu na opłaty za subskrypcję Fortnite.

Tabela wszystkich krajów, w których odnotowano wzrost cen Fortnite V-dolców

W kilku krajach ceny V-dolców wzrosną o około 12–15%.

To nie jedyna zmiana w siedzibie Epic Games, ponieważ Charlie Wen, były artysta koncepcyjny i projektant Riot, Disney, Marvel i Sony, został niedawno mianowany nowym dyrektorem kreatywnym Epic Games po poprzednim właścicielu tej roli, Donaldzie Mustardu, który ogłosił odejście po prawie 25 latach pracy w firmie.

Chociaż firma Epic jako powód podwyżki cen podaje inflację, może również być to podparte niższymi zyskami. Pandemia Covid-19 miała wpływ na dużą część światowej gospodarki, a teraz, gdy świat wraca do względnej normalności, wiele korporacji chce nadrobić stracony czas i nadążać za inflacją, podnosząc ceny swoich produktów.

Co ciekawe wiadomość ta pojawia się w tym samym czasie, gdy Epic według doniesień postanowiło zwolnić 16% swoich pracowników, czyli około 900 osób. Zatem firma nie tylko będzie pobierać więcej opłat za te same produkty, ale także będzie miała mniej programistów pracujących nad jej grami.

Jak zdobyć darmowe V-Dolce i skiny?

W niedawnych artykułach opisaliśmy parę sposobów jak zaoszczędzić i zdobyć darmową walutę w Fortnite, V-dolce. Istnieje również parę możliwości na zdobycie darmowych skinów, jeśli kolekcjonujecie wszystkie dostępne przedmioty kosmetyczne w grzę. Zapraszamy do poniższych artykułów:

Miodowe lata. Zobacz, jak zmienili się aktorzy hitowego serialu!

ARCYTRUDNY quiz z League of Legends. Tylko dla weteranów znających tajemnice Runeterry!

Pytanie 1 z 14
Jaką rzeką rządził Baron Naszor?