Fantastyczne zwierzęta 4. Kolejny film jednak powstanie? Wypowiedź reżysera

i

Autor: EAST NEWS Zdjęcie poglądowe

Harry Potter

Fantastyczne zwierzęta 4. Kolejny film jednak powstanie? Wypowiedź reżysera

2023-10-27 15:00

Seria filmów Fantastyczne zwierzęta była skierowana do dorosłych miłośników Harry'ego Pottera. O ile dwa pierwsze filmy zostały dość ciepło przyjęte przez fanów, to trzecia część serii okazała się... klapą. Wpływ na to miała nie tylko zmiana aktora w roli Gellerta Grindelwalda, lecz dość chaotyczny, nierealistyczny scenariusz. Czy mimo wszystko, kolejny film jednak powstanie?

Spis treści

  1. Fantastyczne zwierzęta 4. Kolejny film jednak powstanie?
  2. Harry Potter jako serial

Film Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć trafił do kin w 2016 roku. Film zarobił 814 milionów dolarów i wydawało się, że może być tylko lepiej. Niestety, tak się nie stało. Zbrodnie Grindelwalda z 2018 roku przyniosły producentom już zaledwie 654 miliony, a prawdziwą klęskę ponieśli przy Tajemnicach Dumbledore'a, które zarobiły zaledwie 400 milionów dolarów przy blisko 200 milionowym budżecie. Nie da się ukryć, że trzeci film z serii Fantastyczne zwierzęta, był dla fanów prawdziwym rozczarowaniem. Chociaż zdążyliśmy polubić Newta Skamandera i jego sympatycznych przyjaciół, to niestety, nawet najwięksi potteromaniacy nie dali rady zakochać się w tym tytule. Cykl składać miał się z 5 filmów. Koncepcja wyszła bezpośrednio od autorki Harry'ego Pottera - J.K.Rowling. Cios finansowy oznaczał jednak zaprzestanie kręcenia kolejnych filmów. Czy Fantastyczne zwierzęta 4 jednak powstaną?

Fantastyczne zwierzęta 4. Kolejny film jednak powstanie?

Warner Bros po finansowej klęsce zaprzestało produkowania kolejnych części. David Yates potwierdził, że realizacja kolejnych filmów opowiadających o przygodach czarodzieja Newta Scamandera została wstrzymana. Reżyser uważa jednak, że bohaterowie mogą powrócić jeszcze na ekrany kin. Na oficjalną datę musimy jednak poczekać.

Przeczytaj też: Jak zrobić SOK DYNIOWY z Harry'ego Pottera? Prosty PRZEPIS nie tylko na Halloween!

Harry Potter jako serial

Obecnie trwają prace nad serialem, który ma być powrotem do Hogwartu i Harry'ego Pottera. Serial od Max ma liczyć 7 sezonów (tyle ile jest części książki) i być dużo dokładniejszym przedstawieniem historii i postaci. Casey Bloys odpowiedzialny za content w HBO i HBO Max mówi: 

Cieszymy się, że możemy dać widzom okazję do odkrycia Hogwartu w zupełnie nowy sposób. Harry Potter jest kulturowym fenomenem i jest jasne, że świat ten cieszy się niesłabnącą miłością. Powstający we współpracy z Warner Bros. Television i J.K Rowling serial Max Original zanurzy się głęboko w każdą z kultowych książek, które fanom nieustannie sprawiają radość przez wszystkie te lata.

Harry Potter QUIZ. Jak dobrze znasz Albusa Dumbledore?

Pytanie 1 z 10
Pełne imię i nazwisko Albusa brzmi...