ENCE

i

Autor: ENCE https://twitter.com/ENCE/status/1666062482761211905/photo/1

Counter Strike Global Offensive

ESL Challenger League 2023 zawita do Polski. Zabraknie 9INE, będzie dycha

2023-06-07 14:55

Kolejny duży turniej organizowany przez ESL zmierza do sympatyków sceny Counter Strike'a. Tym razem drużyny przeniosą się do Polski w celu rywalizacji o mistrzostwo ESL Challenger League oraz awans do prestiżowej Pro league. Jedynym biało-czerwonym reprezentantem w Katowickim Spodku będzie Paweł "dycha" Dycha z ENCE.

Spis treści

 1. ESL Challenger League, czas start
 2. Pełna lista uczestników ESL Challenger League 2023
 3. Polska transmisja i harmonogram rozgrywek

ESL Challenger League, czas start

Dokładnie 9 czerwca ruszą zmagania ośmiu najlepszych drużyn ESL Challenger League po awans do Pro League sezonu 18 oraz wygraną w wysokości 50,000 dolarów. Formacje zostały podzielone wpierw na dwie grupy, podczas zmagań których w systemie drabinkowym będą musiały utorować sobie drogę do fazy play-off. W niej przyjdzie im rozegrać już jedynie półfinał oraz wielki finał turnieju. Miejscem, gdzie zostaną rozegrane mistrzostwa Challenger League, będzie legendarna arena w Katowickim Spodku. W niej triumfowała między innymi legendarna piątka Polaków z Virtus Pro podczas Majora w 2014 roku.

Tym razem do naszego kraju zawita tylko jeden Polak, a będzie nim Paweł "dycha" Dycha z ENCE. Bez wątpienia będą oni jednymi z faworytami turnieju. Patrząc na ich ostatnie świetnie występy oraz zwycięstwo w Dallas, podczas którego zgarnęli pierwsze trofeum Intel Extreme Masters, można jasno twierdzić, że awans do fazy play-off będzie w ich przypadku obowiązkiem. Obok nich z pewnością ustawią się byli mistrzowie świata Virtus Pro oraz FORZE, czyli dwie Rosyjskie drużyny. Swojej okazji z pewnością poszuka również paiN Gaming, jednak brazylijska drużyna zmaga się ostatnio z mocnymi problemami, w szczególności z brakiem stabilnej formy. W roli czarnych koni przyjadą: Bravado, Party Astronauts, 9z oraz ECSTATIC.

Pełna lista uczestników ESL Challenger League 2023

Grupa A

 • ENCE
 • Bravado
 • Party Astronauts
 • Virtus Pro

Grupa B

 • paiN
 • 9z
 • ECSTATIC
 • FORZE

Polska transmisja i harmonogram rozgrywek

Inauguracja turnieju zaplanowana jest na 9 czerwca i potrwa do 11 czerwca. Paweł "dycha" Dycha w pierwszej kolejce grupy A podejmie 130-drużynę rankingu HLTV Bravado. Transmisję z pełnym polskim komentarzem obejrzycie na kanale esl_csgo_pl w serwisie Twitch.

Inna gościnnie u Gamuela Soriego z hitem na lato 2023! Party Song przedpremierowo!

QUIZ. Stolice znanych państw, ale... w przeszłości! Pytania o Kraków się nie spodziewaj

Pytanie 1 z 13
Ale zacznijmy od Polski. Poza Warszawą w historii naszego kraju funkcję stolicy pełniło sześć miast. Wskaż, które: