ENCE

i

Autor: ESL https://twitter.com/ESLCS/status/1665493636384165888/photo/1

Counter Strike Global Offensive

Dycha sięga po tytuł IEM Dallas 2023! ENCE dominuje bezradne MOUZ

2023-06-05 8:21

Zwieńczeniem 7-dniowego turnieju organizowanego przez ESL był wczorajszy, wyjątkowy finał. Na takie miano zapracowało ono sobie za sprawą znalezienia się w nim naszego rodaka Pawła "dychy" Dychy. O 100.000 dolarów oraz puchar IEM Dallas 2023 zawalczyli ENCE, oraz MOUZ.

Spis treści

  1. ENCE, czyli 11 siła CS:GO
  2. IEM Dallas pod znakiem ENCE
  3. Dycha z pierwszym triumfem IEM

ENCE, czyli 11 siła CS:GO

Ciężko ostatnio nie mówić o zwyżkowej formie finlandzkiej formacji. Ich dobre występy rozpoczęły się od Road To Major, gdzie w finale udało im się wyeliminować Cloud9 i ich kosztem zagwarantować sobie bilet na BLAST.Tv Paris Major 2023. Tam od fazy pretendentów zanotowali 3 na 3 zwycięstwa, pokonując między innymi FaZe Clan. Pewne problemy zaczęły pojawiać się w ekipie ENCE już w następnej fazie, ponieważ w rozgrywkach "legend" udało im się zanotować zaledwie jedno zwycięstwo, a następnie, aż trzy razy przegrać. To był dla nich koniec Paryskiego Majora. Finalnie jak widać drużyna Pawła "dychy" Dychy po miesiącu przerwy wróciła na dobre tory i z przytupem obwieściła swoją chęć wygranej!

IEM Dallas pod znakiem ENCE

Prestiżowy turniej Intel Extreme Masters Dallas 2023 był następnym przystankiem dla niektórych drużyn w walce o kolejne trofea oraz pokaźne 100.000 dolarów. 7-dniowe wydarzenie ENCE rozpoczęło od rywalizacji z Complexity, które jak wielu przewidywało, nie sprostało oczekiwaniom. Pierwsza niespodzianka zaprezentowana przez dyche i spółkę było pewne zwycięstwo nad FaZe 2-0, a dokładając do tego wygraną z Astralis 2-1, utorowali sobie drogę z bilansem 3-0 do półfinałów play-offów IEM Dallas.

Tam ponownie po dwóch dniach przerwy ENCE stanęło naprzeciw formacji Finna "karrigana" Andersena, która tym razem tak łatwo skóry nie sprzedała. Zdecydowanie lepiej półfinałowe starcie rozpoczęli zawodnicy FaZe, a ich wybór w postaci De_Mirage przemienił się w absolutną dominację. Wszystko odwróciło się na Anubisie, czyli bolączce FaZe. Rezultatem 16-6 dycha i spółka doprowadzili do błyskawicznego wyrównania w serii. Gratka dla fanów CS:GO i decydujące starcie odbyło się na De_Ancient. Oba zespoły potrzebowały, aż 59-rund, aby doprowadzić do zakończenia meczu. To finalnie udało się ENCE, wygrywając 31-28, w rezultacie awansując do wielkiego finału IEM Dallas 2023!

Dycha z pierwszym triumfem IEM

Wygrana nad FaZe nie tylko podbudowała ENCE, ale i sprezentowała kibicom przedwczesny finał turnieju w Stanach Zjednoczonych. Spytacie dlaczego, skoro jeszcze przed nimi było wielkie zwieńczenie turnieju. Odpowiedz jest prosta, ponieważ ich przeciwnik w postaci MOUZ absolutnie nie zagroził formacji naszego reprezentanta. W wielkim finale IEM Dallas 2023 ENCE bez większych problemów wpierw zdominowała mapę Mirage 16-9, a następnie dopełniła swego na Nuke'u wynikiem 16-10! Bardzo słabe tego dnia MOUZ musiało ustąpić rywalom, którzy nie tylko po raz pierwszy podnieśli trofeum Intel Extreme Masters, ale i zgarnęli 100.000 dolarów na zakończenie CS:GO.

Marsz 4 czerwca w Warszawie. Gigantyczna manifestacja w stolicy

QUIZ PRL. To był największych obciach w PRL-u! Pamiętasz te czasy?

Pytanie 1 z 10
Z pudli zrobionych na szydełku z białego celofanu, w których trzymano butelki wódki, przed nalewaniem zdejmowano: