Duchy nocy świętojańskiej - magiczne opowiadania na czerwiec 2023!

i

Autor: Oficjalna okładka książki / Canva.com Zdjęcie poglądowe

Książki

Duchy nocy świętojańskiej - magiczne opowiadania na czerwiec 2023!

2023-06-07 10:04

Noc Kupały, Wianki albo Noc Świętojańska, były czasem rozrywek i przygotowania się do nadejścia lata. Obchodzono je wszystkie z końcem wiosny, a powitanie lata musiało być huczne i radosne. Chrześcijański odpowiedni słowiańskiej Nocy Kupały to Noc Świętego Jana znana też jako Noc Świętojańska. To właśnie do niej odwołuje się książka Duchy nocy świętojańskiej. W środku znajdziecie magiczne opowiadania na czerwiec 2023!

Znana pod wieloma nazwami najkrótsza noc w roku od wieków była czasem szczególnym, związanym z miłością, płodnością, ale i grozą, czającą się w ciemnych borach. Ludy słowiańskie, germańskie i celtyckie oddawały wtedy hołd siłom natury, żywiołom wody i ognia, którym patronowały mityczne stworzenia, świętując nadejście lata przy płonących ogniskach.

W tym wyjątkowym zbiorze czytelnicy znajdą między innymi liryczną opowieść Mychajła Kociubynskiego o miłości i magii "Cienie zapomnianych przodków" – prawdziwą perłę ukraińskiej literatury, zainspirowaną kulturą Hucułów. Jest tu także najsłynniejsza powieść grozy Mikołaja Gogola "Wij", która zrobi wrażenie nawet na najbardziej wytrawnych wielbicielach horroru. W książce zamieszczone są również utwory Jana Barszczewskiego, Romana Zmorskiego, Aleksieja Tołstoja, Edwarda Bensona, Vincenta O’Sullivana i innych mistrzów literatury grozy.

Źródło: Opis wydawcy.

Miłośnik drogich planszówek poszukiwany. Rozpoznajesz tego mężczyznę?

Duchy nocy świętojańskiej - premiera, cena książki

Książka Duchy nocy świętojańskiej w sprzedaży dostępna będzie od 20 czerwca 2023. Cena sugerowana przez wydawcę to 64,90 zł. Książka będzie miała 520 stron przesyconych magią! Na rynku ukazać ma się dzięki Wydawnictwu Zysk i S-ka. Do kupienia dostępna będzie w dobrych księgarniach stacjonarnych i internetowych.