Dragon Ball

i

Autor: Dragon Ball wiki

Anime

Dragon Ball: Znamy ostatnie słowa Akiry Toriyamy przed śmiercią. Wzruszyły fanów tego anime

2024-05-16 7:41

Wielu mangaków oddało hołd zmarłemu twórcy, uznając go i jego twórczość za inspirację do dalszego działania, szczególnie Eiichiro Oda, który był bardzo dotknięty śmiercią Toriyamy. Teraz poznaliśmy ostatnie słowa Akiry Toriyamy skierowane do twórcy One Piece.

Akira Toriyama to jedno z największych nazwisk w branży mangowej, twórca pionierskiej serii Dragon Ball, który zmarł 1 marca 2024 roku, pozostawiając tysiące fanów na całym świecie ze złamanym sercem. Od tego czasu składano mu niezliczoną ilość hołdów, a jednym z nich był twórca One Piece, Eiichiro Oda.

Czytaj też: Dragon Ball: 7 życiowych lekcji, które chciał nam przekazać Akira Toriyama

Twórca One Piecie zdradza ostatnie słowa Akiry Toriyamy

Ich więź zawsze podnosiła na duchu fanów. Jednak ujawnienie ostatnich słów Toriyamy skierowanych do Eiichiro Ody jeszcze bardziej wzmocniło ich relację w oczach fanów.

Ostatnim razem, gdy Toriyama i Oda spotkali się w celu wywiadu, Toriyama powiedział do Ody: „Oda-kun. Nie mam nic więcej do powiedzenia! Moje własne dziecko również uwielbia czytać One Piece. Więc też to przeczytałem… i naprawdę zrozumiałem, dlaczego wszyscy szaleli na punkcie One Piece! Więc odtąd po prostu rób wszystko, co w Twojej mocy!!”.

Czytaj też: Dragon Ball to nie wszystko! Netflix ogłasza powrót ukochanego anime po 13 latach. Fani są w szoku

Ostatnie słowa Toriyamy skierowane do Ody naprawdę mocno uderzyły, szczególnie gdy minął miesiąc od śmierci autora. Teraz jeszcze bardziej jest jasne, dlaczego Oda był tak poruszony śmiercią Toriyamy. Twórca One Piece wyjaśnił także fanom, jak śmierć Toriyamy wpłynęła na niego samego i zmusiła go do jeszcze większego dbania o swoje zdrowie.

Czytaj też: Dragon Ball QUIZ: Jak dobrze pamiętasz Namek Saga?

Twórca Dragon Ball zawsze doceniał błyskotliwość Ody i wpływ One Piece na świat mangi. Ich pełna szacunku więź została również przełożona na ich prace, gdy Luffy i Goku spotkali się w specjalnym odcinku crossover.

Przygotowano Strefy manga, anime, fandom

Dragon Ball QUIZ: Który złoczyńca pokonał tego bohatera?

Pytanie 1 z 15
Kto pokonał Vegetę?
Vegeta