Dragon Ball

i

Autor: Dragon Ball wiki

Dragon Ball

Dragon Ball ujawił ostatni projekt wielkiego artysty. Wgniata w fotel! Upamiętniło go jego miasto

2024-05-29 7:37

W styczniu 2024 roku twórca serii Dragon Ball, Akira Toriyama, zdecydował się stworzyć zupełnie nowe logo miasta Kiyosu w japońskiej prefekturze Aichi. Teraz jej przywódcy postanowił oddać cześć zmarłemu twórcy, wykorzystując jego logo do reprezentowania regionu podczas nadchodzących obchodów 20. rocznicy powstania, które odbędą się w 2025 r.

Projekt Akiry Toriyamy wykorzystany w jego rodzinnym mieście

Akira Toriyama otrzymał propozycję stworzenia logo Kiyosu, miasta w Japonii, w prefekturze Aichi, na wyspie Honsiu, ponieważ ten był ściśle powiązany z tym obszarem. Jak szczegółowo opisano na oficjalnej stronie internetowej miasta Kiyosu, burmistrz Sumio Nagata przedstawił ukończony projekt Toriyamy podczas niedawnej konferencji prasowej na temat planów miasta na przyszłość. Logo Toriyamy przedstawia uroczą postać samuraja, prawdopodobnie inspirowaną główną atrakcją regionu, zamkiem Kiyosu. Ta budowla, utworzona w czasach Walczących Królestw Japonii, jest starożytną twierdzą, która prawdopodobnie była używana przez słynnego feudalnego władcę Odę Nobunagę.

Czytaj też: Dragon Ball: Son Goku i Vegeta wystąpili w innym anime! Gościnnie w produkcji MAPPA

Wiadomość o śmierci autora poruszyła cały świat, a w szczególności jego rodzinne miasto, Kiyosu. Krótko po jego odejściu Nagata zamieścił pożegnalną wiadomość w imieniu mieszkańców na oficjalnej stronie X. „Chcielibyśmy złożyć nasze najgłębsze kondolencje po wiadomości o śmierci Toriyamy-sensei. Chcielibyśmy wyrazić nasz najgłębszy szacunek dla dorobku Profesora i modlić się za spokój jego duszy” – napisał Nagata.

Na szczęście Toriyama będzie nadal blisko miasta, a maskotka w stylu Nobunagi będzie osobistym ambasadorem jego rodzinnych ziem. Jak szczegółowo opisano w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej Kiyosu, projekt z okazji 20. rocznicy powstania Kiyosu „będzie spoglądał wstecz na osiągnięcia osób zaangażowanych w rozwój miasta w przeszłości, będzie sprzyjał poczuciu jedności wśród obywateli… postępu w przyszłości”.

Akirasam

i

Autor: CBR
Przygotowano Strefy manga, anime, fandom

Dragon Ball QUIZ: Kto będzie twoim Sensei?

Pytanie 1 z 14
Jaki jest najlepszy ruch specjalny?