Dragon Ball

i

Autor: Dragon Ball wiki

Dragon Ball

Dragon Ball. Ostatni wywiad z Akirą Toriyamą! Wyjawił pracę nad nowymi anime z serii

2024-06-16 17:49

Twórca Dragon Ball, Akira Toriyama, odegrał główną rolę w tworzeniu nadchodzącej serii Toei Animation, Dragon Ball Daima. Jednak w jednym z ostatnich wywiadów nieżyjący już artysta opowiedział, jak jego bliskie zaangażowanie w projekt wzięło się całkowicie przez przypadek.

Wywiad, o którym mowa w tym artykule został opublikowany w ramach Tokyo Anime Award Festival 2024, festiwalu skupiającego najbardziej wpływowych twórców anime i mangi w kraju. Jeszcze przed śmiercią Toriyamy organizatorzy festiwalu wytypowali go jako jednego ze zwycięzców w kategorii „Wkład w przemysł animacji”. Niestety, wydarzenie to miało miejsce mniej więcej tydzień po śmierci Toriyamy. Na pamiątkę organizatorzy przygotowali dedykowaną wystawę jego twórczości. Dodatkowo opublikowali także komentarze Toriyamy na temat przyznania mu prestiżowego wyróżnienia, które zawierały zaskakujące odkrycie na temat Daimy.

Czytaj też: Dragon Ball ze swoją własną restauracją! Co w niej znajdziemy?

Akira Toriyama o swoim ostatnim projekcie Dragon Ball Daima

Użytkownik X, SupaChronicles, podzielił się tym odkryciem ze swoimi obserwatorami. „Dragon Ball Daima, którego premiera odbędzie się w 2024 roku, pierwotnie miała być oryginalną serią anime beze mnie, ale gdy udzielałem tu i tam rad, w końcu głęboko zaangażowałem się w projekt, nie zdając sobie z tego sprawy. Nie byłem tego świadomy. Zaangażowałem się w ogólną fabułę, ale także w światopogląd, projekt postaci, mechy i inne aspekty” – stwierdził Toriyama.

Co ciekawe, Toriyama zainteresował się adaptacjami anime od Toei dopiero około dziesięć lat przed śmiercią. „Szczerze mówiąc, nigdy nie interesowałem się zbytnio anime, nawet w przeszłości. Nawet gdy moje prace zostały zaadaptowane do formatu anime, wstydzę się przyznać, że ich nie lubię… około dziesięć lat temu zostałem zaproszony do recenzji scenariusza filmu anime Dragon Ball i jednocześnie narysowałem tło postaci i wykonałem kilka prostych projektów. To było niesamowite, odkryć, że tego rodzaju praca może być satysfakcjonująca i zabawna”.

Dragon Ball Daima to jeden z kilku różnych projektów mających na celu upamiętnienie 40-lecia serii. Anime stanowi nieco radykalne odejście od poprzednich odsłon Dragon Ball, ponieważ zawiera fabułę, w której Goku, Vegeta, Bulma i ich sojusznicy przekształcają się w dzieci. Następnie Wojownicy Z muszą wyruszyć w przygodę, aby znaleźć sprawcę i powrócić do swojej normalnej, dorosłej postaci. Jak dotąd wypuszczono tylko kilka krótkich, międzynarodowych zwiastunów, co powoduje, że niektórzy zastanawiają się nad widocznym brakiem aktywnej promocji Daimy przez Toei Animation. Jednak Toei zapewnił wcześniej fanów, że Toriyama „był zaangażowany w serial jak nigdy dotąd”, ponieważ nie tylko napisał scenariusz, ale także stworzył zaktualizowane projekty postaci w serialu.

Przygotowano Strefy manga, anime, fandom

Dragon Ball QUIZ: Jesteś zabawny jak Goten, czy pewny siebie jak Trunks?

Pytanie 1 z 9
Jakie jest Twoje podejście do wyzwań?