Dragon Ball Kakarot

i

Autor: Steam

Anime

Dragon Ball — 5 gier dla fanów anime w 2024 r. Te tytuły wgniotą was w fotel

2024-05-28 19:00

Anime szturmem przedostało się do Europy, podbijając serca wielu fanów. Powodów tego było wiele, jednak bez wątpienia były one czymś niespotykanym, zapadającym w pamięć oraz co ważniejsze, otwierały możliwości zapoznania się z zupełnie nowym medium. Anime zwyczajnie potrafią być świetne, podobnie jak gry w tej konkretnej tematyce. W tym artykule dowiecie się o pięciu najlepszy grach bazujących na japońskich filmach animowanych.

Spis treści

  1. Dragon Ball FighterZ
  2. Fire Emblem: Three Houses
  3. Ni No Kuni: Wrath of the White Witch
  4. Astral Chain
  5. Dragon Quest 11

Gry anime, które przedstawimy w tym zestawieniu, pokazują, jak ważne dla świata gier była ich adaptacja. Znajdziecie tutaj świetne JRPG oraz adaptacje popularnych programów telewizyjnych lub książek mangowych, takich jak Dragon Ball. Anime jest charakterystyczne ze względu na jasną, kreskówkową oprawę graficzną, dramatyczną fabułę i bogactwo unikalnych postaci, więc upewniliśmy się, że każda gra z tej listy spełnia te wymagania. W naszej kolekcji najlepszych gier anime znajdziesz najważniejsze tytuły, które dla fana japońskich seriali stanowią nieodzowną kolekcję w swojej bibliotece gier. Jeżeli jednak zastanawiacie się, czy wasz ulubiony tytuł jest w tym zestawieniu lub zwyczajnie, od czego zacząć, wszystko tłumaczymy poniżej.

Dragon ball

i

Autor: Arc System Works

Dragon Ball FighterZ

Naszą listę otworzy nie kto inny jak Son Goku z grą Dragon Ball FighterZ. Wielu z nas swoją przygodę z anime rozpoczęło właśnie od serii Dragon Ball. Emocjonujące starcia, intrygujące postacie oraz słynne Kamehameha, to istny must have każdego fana. Ciekawym wyborem prócz animowanych seriali były również gry, które doczekały się wielu udanych części, a szczególnie na wyróżnienie zasługuje tutaj FighterZ. Trudno jest sprostać energii, która przyciąga tak wielu widzów do Dragon Ball'a przez ponad trzy dekady, ale FighterZ jest z pewnością najbardziej udaną grą walki opartą na uniwersum serii. Jest szybka, mocna, wizualnie niesamowita, a co najważniejsze, sprawia, że czujesz się jak Goku – lub Cell, w zależności od twojego kompasu moralnego.

Fire Emblem: Three Houses

i

Autor: Nintendo

Fire Emblem: Three Houses

Naszą drugą grą będzie jeden ze startowych tytułów strategicznych na konsolę Nintendo Switch. Fire Emblem: Three Houses wyróżnia się wciągającą historią oraz dynamicznymi postaciami. To wszystko sprawia, że zwyczajnie łatwo zapomnieć, że grasz w turową grę strategiczną. Oczywiście warto wspomnieć tutaj o dosyć dużym poziomie trudności, ze względu na złożoność gry. Pełne opanowanie walki zajmie trochę czasu, ale kiedy już to zrobisz, wynik jest tak satysfakcjonujący, jak to tylko możliwe w gatunku strategii turowych.

Ni No Kuni: Wrath of the White Witch

i

Autor: Nintendo

Ni No Kuni: Wrath of the White Witch

Serię Ni No Kuni zna raczej każdy, a z pewnością każdy użytkownik Switch'a. Niezależnie od tego, jakiego fanem anime jesteś, tak Ni No Kuni: Wrath of the White Witch nie może zostać pominięte w zestawieniu żadnego fana japońskich filmów animowanych. Ni No Kuni posiada wszystko, zaczynając od wyjątkowo pięknej sztuki po emocjonalną narrację. Jak można się spodziewać, rozgrywka pasuje dość dobrze do formy JRPG, z całym światem, w którym możesz przedzierać się przez miasta, przerywniki filmowe i rozgrywkę turową.

Astral Chain

i

Autor: Nintendo

Astral Chain

Jeśli lubisz takie produkcje jak, Bayonetta, czy Nier: Automata, to bez wątpienia Astral Chain to gra, która powinna znaleźć się w twojej bibliotece. Walka w grze produkcji PlatinumGames jest szalona, grafika jest jasna i dynamiczna, a walki z bossami są genialnie pomysłowe. Co więcej, iw pewnym sensie zaskakujący dla gatunku, Astral Chain opowiada dobrze skonstruowaną historię, na którą warto zwrócić uwagę. Nie zabrakło w niej zadań pobocznych, elementów rodem z platformówki i zabawy w detektywa za sprawą ciekawie zaprojektowanych zagadek.

Dragon Quest 11

i

Autor: Sony PlayStation

Dragon Quest 11

Chociaż odnoszę wrażenie, że Dragon Quest 11 o dziwo nie odbił się szerokim echem w Polsce, tak osobiście uważa tę grę za absolutne cudo. Gra jest ogromna, kolorowa, absurdalnie urocza, czasami dość wzruszająca i finalnie satysfakcjonująca. Podczas całej przygody napotkacie kilka naprawdę ciężkich, a nawet rozdzierających serce rozdziałów, ale przez większość historii będziesz tak oczarowany światem i jego postaciami, że będziesz chciał, aby były one prawdziwe. Dragon Quest 11 to tradycyjny JRPG pod niemal każdym względem i dla ludzi, których literka "J" przed słowem RPG odstrasza od zagrania w DQ 11, zachęcamy do przełamania swoich obaw!

Polski lekarz na froncie w ukrainie

Jujutsu Kaisen QUIZ — Sprawdź, jaką postać najbardziej przypominasz

Pytanie 1 z 8
Jakie słowo z poniższych najlepiej Cię opisuje?