Anime

Death Note. 5 anime dla fanów w 2024 roku! Seriale, których wcześniej nie znaliście

2024-06-11 7:31

Anime takie jak Naruto i Death Note zdołało wyrzeźbić swoje nisze w mediach głównego nurtu zachodniego świata. Dzięki Death Note fani przeżyli zawiłe spotkanie z dwoma głównymi bohaterami. Z tego powstała opowieść, która urzekła fanów anime, a nawet wytrawnych obserwatorów gatunku. Jeśli brakuje wam go, powinniście spojrzeć na poniżej wymienione serię.

Spis treści

  1. Code Geass
  2. Death Parade
  3. Kaiji
  4. Tomodachi Game
  5. My Home Hero

Code Geass

Weterani anime z pewnością docenią wizualną narrację oferowaną przez Code Geass. W miarę jak fani śledzą wyczyny Leloucha Lamperouge’a, pojawiają się alternatywne ramy czasowe. Uczeń Świętego Cesarstwa Brytyjskiego, które przejęło Japonię, Lelouch otrzymuje Geassa, znanego również jako „Moc Królów”. Ta moc zmusza każdego, kto rozmawia z Lelouchem, do wykonania jego polecenia, bez względu na to, jak problematyczne lub głupie może to być. To oczywiście rodzi kwestię życia i śmierci.

Czytaj też: Anime dla dorosłych w 2024 r. 6 seriali, które musi obejrzeć każdy fan

Code Geass

i

Autor: Popverse

Death Parade

Kolejne niesamowite anime dla początkujących fanów, w które warto się zagłębić, ponieważ Death Parade wnosi wiele do całego gatunku. Zajmuje się filozoficznymi kwestiami związanymi z koncepcją śmierci. W świecie tego serialu ludzie po śmierci nie trafiają do nieba ani piekła. Tak naprawdę idą do baru prowadzonego przez barmana Decima.

Death Parade

i

Autor: animeholik

Kaiji

Kaiji, jest w pewnym sensie odwrotnością Death Note. Podczas gdy ta druga koncentruje się na niezwykłych ludziach, ta pierwsza przedstawia przeciętnego Joe i umieszcza go w sytuacjach hazardowych problemów. Kaiji jest intensywny i nieprzewidywalny. Tytułowy bohater popada w długi i przyjmuje zaproszenie do wzięcia udziału w serii gier, mających na celu wymazanie historii. Wolność nie jest gwarantowana.

Kaiji

i

Autor: IMDB

Tomodachi Game

Czy potrafisz wycenić przyjaźń? Gra Tomodachi stara się odpowiedzieć na to pytanie, gdy pięciu szkolnych przyjaciół spotyka się, aby rywalizować w szeregu gier w celu spłacenia wspólnego długu. Otwarcie zgadzają się współpracować; jeśli jednak ktoś jest skłonny zdradzić swoich towarzyszy, może oczyścić swój los i zostawić wszystkich innych wilkom.

Tomodachi Game

i

Autor: IMDB

My Home Hero

My Home Hero podąża za Tetsuo i jego żoną, którzy próbują wydostać się z trudnej sytuacji. Jeśli chcą przetrwać, będą musieli przechytrzyć kilka różnych postaci, z których każda ma krew na rękach. Poruszając się w zawrotnym tempie i stawiając na pierwszym miejscu zwroty akcji ponad wszystko inne, My Home Hero to zabawny, jednogodzinny program.

My Home Hero

i

Autor: IMDB
Tak wygląda luksusowa willa Bardowskich z programu „Rolnik szuka żony”

Attack on Titan QUIZ: Którą postacią z anime jesteś?

Pytanie 1 z 10
Jaka jest najfajniejsza moc Tytana?