Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: fot. Cottonbro studio / Pexels / fot. twitter.com/cutiecaryn

AI

Chatbot udaje influencerkę. Z Caryn AI można randkować…płacąc dolara za minutę

2023-05-17 12:53

Influencerka postanowiła wykorzystać sztuczną inteligencję w celach zarobkowych. Caryn Marjorie stworzyła swój wirtualny odpowiednik, z którym każdy może porozmawiać i flirtować. Oczywiście nie za darmo, minuta rozmowy z chatbotem kosztuje dolara. Sprawdźcie, czy takie rozwiązanie się jej opłaciło.

Wirtualna dziewczyna - Caryn AI

Caryn Marjorie to 23-letnia influencerka ze Stanów Zjednoczonych. Treści, jakie można znaleźć na profilu młodej internautki, nie wybijają się na tle innych profili jednak zasłynęła ona nie ze zdjęć, lecz czegoś innego. Chociaż ładna dziewczyna publikująca zdjęcia w skąpych strojach bez problemu przyciąga uwagę internautów, to prawdziwy sukces influencerka odniosła po tym, jak wprowadziła opcję rozmawiania ze swoim wirtualnym klonem – chatbotem Caryn AI.

Z początkiem maja popularność młodej kobiety znacznie wzrosła po tym, jak dzięki współpracy z Forever Voices, Caryn Marjorie opublikowała wczesną wersję Caryn AI – głosowego chatbota udającego influencerkę, z którym może porozmawiać każdy jej fan, w cenie dolara za minutę. Żeby jak najwiarygodniej odwzorować zachowanie dziewczyny programiści Forever Voices wykorzystali model ChatGPT4, który uczył się zachowania Caryn, analizując ponad 2000 godzin materiałów stworzonych przez nią głównie na YouTube. W ten sposób Caryn AI nabył osobowość influencerki, jej zainteresowania, sposób mówienia i nawyki.

Influencerka twierdzi, że jej chatbot ma „pomagać w męskiej samotności", bo Caryn AI gotowa jest wysłuchać każdego mężczyznę, niezależnie od jego wyglądu, charakteru czy upodobań. Co więcej, rozmówca może liczyć na flirt, oczywiście z wzajemnością.

Czy tworzenie chatbotów do flirtu się opłaca?

Przykład Caryn AI najlepiej świadczy, że zainteresowanie tego rodzaju usługami jest ogromne. W trakcie zamkniętych beta testów influencerka zarobiła na rozmowach z chatbotem 72 tys. dol. w tydzień.Niewątpliwie stworzenie wirtualnego odpowiednika dziewczyny na bazie sztucznej inteligencji to ciekawy pomysł. O ile sztuczna inteligencja nie zaangażuje się emocjonalnie w relacje to odwrotnie może być z ludźmi. Użytkownicy rozmawiając z odpowiednikiem ładnej dziewczyny, która ich adoruje mogą zaangażować się w relację i uzależnić od rozmów, które będą ich słono kosztować. Jedno jest pewnem już wkrótce czeka nas wysyp tego typu chatbotów.

Sonda
Czy sztuczna inteligencja jest groźna?