Baldurs Gate 3

i

Autor: Baldur's Gate III / Larian Studios

Ciekawostki

Baldur's Gate 3. Twórcy ujawnili, co robią gracze w grze i z kim najchętniej romansują

2023-12-07 17:33

Studio Larian opublikowało najnowsze statystyki z gry Baldur’s Gate 3. Możemy się z nich dowiedzieć kilku ciekawostek np. ilu graczy ukończyło produkcję oraz z którym towarzyszem najchętniej romansują. Jeśli jesteście ciekawi, co poza wykonywaniem questów robią gracze w grze, to sprawdźcie, jakie „smaczki” zawiera zestawienie.

Spis treści

  1. Baldur’s Gate 3 – ulubione postacie i rasy
  2. Ciekawostki z Baldur’s Gate 3

Gra Baldur's Gate 3 to niewątpliwie jedna z najlepszych gier, które pojawiły się w tym roku na rynku. Od premiery minęły już cztery miesiące i twórcy gry postanowili zrobić małe podsumowanie aktywności graczy. Studio Larian opublikowało w serwisie X/Twitter grafiki obrazujące ciekawostki dotyczące aktywności graczy. Sprawdźcie, jaka jest najpopularniejsza profesja w Baldur’s Gate 3.

Baldur’s Gate 3 – ulubione postacie i rasy

Gra Larian Studios cieszy się olbrzymią popularnością, okazuje się, że na chwilę obecną grę ukończyło już 1,3 miliona osób. Gra pozwala na stworzenie własnej postaci i z tej opcji korzystało aż 94% osób. Na generowaniu bohatera w kreatorze postaci w sumie gracze spędzili 8196 lat! Najczęściej wybieraną postacią zaprojektowaną przez Larian Studios jest Gale, na drugim miejscu jest Astarion a na trzecim Karlach. Najchętniej wybieraną klasą postaci jest paladyn, ulubiona rasa graczy to elf, a podklasa barbarzyńca. Sercami graczy zawładnęła Shadowheart, to właśnie z nią gracze najczęściej romansują. Ponad 51% osób kończy wątek miłosny związany z tą bohaterką. Na dalszych miejscach znalazła się Karlach i Lae’zel.

Ciekawostki z Baldur’s Gate 3

W statystykach zawarto również kilka zabawnych informacji na temat rozgrywki i wyborów graczy. Okazuje się, że aż 1,24 mln graczy zmieniło się w koło sera, a 2 mln graczy przeżyło atak dinozaura. Można powiedzieć, że ulubionym czarem graczy była kula ognia, którą rzucono aż 84 mln razy. Okazało się również, że czynnością, którą uwielbiają robić gracze, jest głaskanie uroczego psa Drapka (ang. Scratch). Psiaka pogłaskano ponad 48 mln razy. Zaskoczyć może również fakt, że w trakcie swoich przygód w Baldur’s Gate 3 gracze rozmawiali z trupami ponad 113 milionów razy.

Jak dużo pamiętasz z serii gier Baldur's Gate? Ten QUIZ sprawdzi twoją wiedzę przed 3 częścią

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się twierdza z prologu Baldur’s Gate 1?
5 NAJBARDZIEJ WYCZEKIWANYCH GIER 2023 [Hogwarts Legacy, Red Fall, Star Wars...] | ESKA XD - Blogier #64