Assassin's Creed: Mirage / Ubisoft

i

Autor: Assassin's Creed: Mirage / Ubisoft

Gry

Assassin's Creed: Mirage. Sprawdź, jakie są wymagania sprzętowe

2023-09-27 10:19

Już wkrótce odbędzie się premiera wyczekiwanej gry Assassin's Creed: Mirage. Będzie to kolejna odsłona przygodowej gry akcji od Ubisoft. Gry z serii Assassin's Creed cieszą się olbrzymią popularnością wśród graczy, a Mirage ma być częścią która "powróci do korzeni" serii. Zobaczcie najnowszy zwiastun gry, sprawdźcie datę premiery i wymagania sprzętowe.

Spis treści

 1. Assassin's Creed: Mirage to powrót do korzeni serii
 2. Assassin's Creed: Mirage – fabuła
 3. Assassin's Creed: Mirage - Wymagania sprzętowe
 4. Assassin's Creed Mirage – kiedy premiera, gdzie można kupić grę?

Assassin's Creed: Mirage to powrót do korzeni serii

Assassin's Creed: Mirage to kolejna odsłona serii zapoczątkowanej w 2007 roku. W najnowszej części twórcy “wrócili do korzeni”, oferując rozgrywkę zbliżoną do tej, którą znamy, chociażby z Assassin's Creed: Unity. Oznacza to, że Assassin's Creed: Mirage nie zaoferuje nam takiej swobody jak inne części gry z otwartym światem (np. Assassin's Creed: Valhalla). Rozgrywka ma koncentrować się na tym z czego zasłynęła ta seria czyli: ukrywaniu się, wspinaczce i zabójstwach, a mniej na elementach odgrywania ról, które często pojawiały się w ostatnich częściach.

Assassin's Creed: Mirage – fabuła

Akcja nowej gry, rozgrywać się będzie w Bagdadzie podczas złotego wieku islamu (IX w.). Gracze wcielą się w postać, którą mogli poznać w Assassin's Creed: Valhalla - Basima Ibn Ishaqa. Historia ma opowiadać losy przejścia bohatera od ulicznego złodzieja do członka Bractwa Assassynów. W trakcie wykonywania misji poznamy cztery zróżnicowane dzielnice Bagdadu. Oprócz wykonywania misji powiązanych z głównym wątkiem przygotowano również misje poboczne, które pomogą lepiej poznać świat i ciekawe niuanse fabularne w grze.

Assassin's Creed: Mirage - Wymagania sprzętowe

Minimalne wymagania sprzętowe pozwolą zagrać w grę nawet na starszych komputerach. Żeby zagrać w Assassin’s Creed Mirage w rozdzielczości 1080p i na niskich ustawieniach graficznych oraz w 30 klatkach na sekundę należy mieć co najmniej:

 • Procesor: Interl Core i7-4790K / AMD Ryzen 5 1600,
 • Karta graficzna: Interl Arc A380 (6GB) / NVIDIA GeForce GTX 1060 (6 GB) / AMD Radeon RX 570 (4 GB),
 • RAM: 8 GB,
 • System: Windows 10/11,
 • Miejsce na dysku: 40 GB.

Ubisoft rekomenduje, by w grę grać na ustawieniach wysokich w 1080p i 60 klatkach, w tym wypadku będziecie potrzebować nieco mocniejszego sprzętu:

 • Procesor: Intel Core i7-8700K / AMD Ryzen 5 3600,
 • Karta graficzna: Interl Arc A750 (8 GB) / NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti (6 GB) / AMD Radeon RX 5600 XT (6 GB),
 • RAM: 16 GB,
 • System: Windows 10/11,
 • Miejsce na dysku: 40 GB.

Assassin's Creed Mirage – kiedy premiera, gdzie można kupić grę?

Premiera Assassin's Creed Mirage odbędzie się 12 października 2023 roku. Wielu graczy zaskoczyć może fakt, że gra nie będzie dostępna na Steam. Grę Assassin’s Creed Mirage kupicie na platformie Ubisoftu i Epic Games poza tym gra dostępna będzie również na platformach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Series X|S i Amazon Luna.

QUIZ: Czy rozpoznasz konsolę do gier na podstawie zdjęcia kontrolera? Nie zgadniesz wszystkich!

Pytanie 1 z 14
Jaka konsola do gier jest powiązana z tym kontrolerem?
Nunchuck