ARCYTRUDNY quiz o... Muminkach! Sprawdź swoją wiedzę z dzieciństwa!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

ARCYTRUDNY QUIZ o... Muminkach! Sprawdź swoją wiedzę z dzieciństwa!

2023-03-30 15:25

Muminki, to nie tylko kultowa bajka dla dzieci. Również fani fantastyki mają do małych trolli ogromny sentyment. Dlaczego tak jest? Oczywiście każdy wie, że to właśnie z dziecięcych powieści wywodzą się wielkie dzieła. Muminki Tove Jansson napisane zostały orygnalnie w języku szwedzkim. Zdobyły jednak już cały świat. Czy też jesteś ich wielkim fanem? Sprawdź się w naszym quizie!

Szukacie rozrywki do porannej kawy? Mamy dla Was coś specjalnego! Czy wiedzieliście o tym, że Muminki są na całym świecie tak popularne, że na poświecono im wiele prac naukowych, a przede wszystkim na szwedzkich uniwersytetach? Albo, iż wszystkie paszczaki to pracoholicy? A może potraficie z pamięci podać kilka cytatów z ulubionych książek z dzieciństwa? Specjalnie dla was przygotowaliśmy arcytrudny quiz o... Muminkach! Wystarczy, że odpowiecie na 10 pytań! Łatwo nie będzie, więc trzymamy za was kciuki!

ARCYTRUDNY quiz o... Muminkach! Sprawdź swoją wiedzę z dzieciństwa!

Pytanie 1 z 10
Buka w języku szwedzkim to:
Historia z Koprem - kreskówki w PRL
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE