Najbardziej znane marki z okresu PRL. Sprawdź w quizie, czy je pamiętasz

i

Autor: NAC Zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

Zznane marki z czasów PRL-u. Sprawdź się w tym quizie, ile o nich wiesz

2024-02-22 15:43

W czasach PRL-u w sklepach niełatwo było coś znaleźć. Teraz wydaje się nam to niemożliwe, ponieważ w marketach możemy kupić dosłownie wszystko! Produktów wielu marek, które były popularne w czasach PRL-u, nie znajdziemy już na sklepowych półkach. A są teraz wiele warte! Pamiętasz kultowe marki z czasów PRL-u? Koniecznie sprawdź się w tym QUIZIE!

Czasy PRL-u są dla nas, naszych rodziców czy dziadków okresem, który wspominają z wyjątkowym sentymentem. Historia, o której teraz dzieci uczą się w szkołach, działa się dosłownie na ich oczach! Na pewno z tego czasu kojarzą się przede wszystkim kartki i potężne kolejki. Wtedy każdy przedmiot był na wagę złota! Produkty były trudno dostępne i każdy musiał sobie radzić na swój sposób. Wiele z marek, które pojawiły się w tym okresie, teraz już odeszły do lamusa, a niektóre przetrwały do dziś.

Osoby, które urodziły się po 1989 roku, mogą mieć problem z tym quizem. Jednak jeżeli jesteście znawcami historii i interesujecie się czasami PRL-u, to ten QUIZ rozwiążecie z łatwością. Sprawdźcie się, czy wiecie wszystko na temat tego okresu i odpowiedzcie na te pytania!

Smutny los dziecięcego gwiazdora PRL Jego GRÓB jest w FATALNYM stanie l Niezapomniani

Okres PRL – kiedy był?

PRL przypada na okres pomiędzy 1944, a 1989 rokiem. Był to czas społecznych i politycznych zmian.  Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów czy wszechobecną cenzurę i ograniczony dostęp do informacji. Jednocześnie to lata kiedy ludzie spędzali ze sobą mnóstwo czasu. Spotykali się na imieninach, prywatkach itp.

Trzymamy za was kciuki!

QUIZ Czy rozpoznasz te kultowe marki PRL?

Pytanie 1 z 10
Kiedyś to była najbardziej popularna marka wśród termowentylatorów. Chodzi o urządzenia z firmy:

Zobacz także: Białe bluzki i czarne spódnice. Tak w czasach PRL-u wyglądały studniówki!

Listen on Spreaker.