Zwykłe odwiedziny, które mogą stać się przyjaźnią. Zostań wolontariuszem i małym bratem Ubogich [AUDIO]

i

Autor: zdjęcie nadesłane, Stowarzyszenie mali bracia Ubogich

Zwykłe odwiedziny, które mogą stać się przyjaźnią. Zostań wolontariuszem i małym bratem Ubogich [AUDIO]

2023-03-17 14:29

Wystarczą dwie godziny tygodniowo i można zostać przyjacielem osób starszych. Bo właśnie na tym polega wolontariat w Stowarzyszeniu mali bracia Ubogich. To po prostu wspieranie samotnych seniorów. Ale sam wolontariusz także może wiele zyskać.

- Jestem wolontariuszem od listopada, wtedy poznałam panią Halinkę i teraz chodzę sobie do niej. Po prostu sobie rozmawiamy, jemy jakąś zupkę, czytamy coś. Ostatnio grałyśmy w gry planszowe - mówi Wiktoria Elert, wolontariuszka. - Warto dawać coś od siebie, bo jeżeli człowiek nie angażuje się w swoim życiu w żadne inicjatywy, to po prostu egzystuje, a trzeba żyć, a nie egzystować. Polecam wolontariat. Można bardzo fajnie spędzić czas. Starsi ludzie przeżyli od nas dużo więcej i mają więcej doświadczenia i ciekawych historii. Moja pani Halinka ma różne obrazy, jest dystyngowana i uczy mnie innego postrzegania świata.

Jak zostać wolontariuszem w Stowarzyszeniu mali bracia Ubogich?

- W naszym programie "Obecność" jest ponad stu podopiecznych i stu wolontariuszy. Te liczby trochę się różnicują, dlatego teraz mamy większe zapotrzebowanie na wolontariuszy. Naszymi wolontariuszami mogą zostać osoby pełnoletnie. - mówi Wioleta Skwira, koordynatorka wolontariatu Stowarzyszenia mali bracia Ubogich w Lublinie. - Zaczyna się wiosna, więc każdy z nas budzi się do życia i mam nadzieję, że wśród naszego Stowarzyszenia pojawią się nowe osoby. Zapraszamy na naszą stronę internetową, tam znajdziecie zakładkę odnośnie naszego wolontariatu. Można wysłać formularz zgłoszeniowy drogą internetową, po czym my kontaktujemy się z osobami zgłaszającymi się i zapraszamy na spotkanie.

Więcej o wolontariacie w materiale dźwiękowym. Posłuchaj:

Szczegóły wolontariatu oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na malibracia.org.pl lub dzwoniąc pod numer 573 388 927.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE