Zwierzęta też cierpią podczas wojny w Ukrainie. Można im pomóc!

i

Autor: pexels.com zdjęcie ilustracyjne

POMOC

Zwierzęta też cierpią podczas wojny w Ukrainie. Ale można im pomóc!

2023-03-24 15:57

Od 13 miesięcy za naszą wschodnią granicą toczą się działania wojenne. Warto pamiętać, że oprócz ludzi, cierpią także znajdujące się tam zwierzęta. Osoby, którym nie jest obojętny ich los, mogą im pomóc za pośrednictwem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie.

Lubelska placówka zachęca do przynoszenia darów, które zostaną przetransportowane na Ukrainę, by pomóc znajdującym się tam psom i kotom, które w wyniku działań zbrojnych straciły właścicieli i dach nad głową. Aktualnie najbardziej potrzebnymi artykułami, jakie zbiera schronisko, są:

  • preparaty na pchły i kleszcze,
  • leki odrobaczające,
  • karma sucha i w puszkach.

Przyniesione do placówki dary zostaną przekazane wolontariuszowi Serhijowi Novosadowi, który od początku wybuchu wojny w Ukrainie nieprzerwanie zajmuje się organizacją pomocy humanitarnej dla potrzebujących. Jak czytamy na facebookowym profilu Schroniska dla Zwierząt w Lublinie, Serhij cyklicznie jeździ po Polsce i odbiera artykuły, a następnie przekazuje je swoim rodakom, którzy otaczają opieką osamotnione ukraińskie zwierzęta.

„Głód, to nie tylko pusty brzuch. To stan, w którym każda istota stara się przetrwać. Wystraszone działaniami zbrojnymi i głodne psy, stają się również zagrożeniem dla ludzi. Pokarm, to również szansa na ich resocjalizację” – podkreślają przedstawiciele lubelskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące zbiórki dla ukraińskich czworonogów, należy skontaktować się bezpośrednio z lubelskich Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt.

Zobacz także: ZooPark 2023 w Lublinie przyciągnął tłumy!