Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Zuchwała kradzież na cmentarzu. W pogoń za złodziejem ruszyła rowerzystka i motocyklista

2022-09-22 11:12

Do nieudanej próby kradzieży doszło kilka dni temu w okolicy jednego z cmentarzy w gminie Urzędów. Pijany mężczyzna chciał ukraść jeden z zaparkowanych przy bramie cmentarza rowerów. W pogoń za złodziejem ruszyła rowerzystka i motocyklista.

Pijany mężczyzna chciał ukraść rower

Mieszkanka gminy Urzędów wraz ze swoją córką pojechały rowerami na groby bliskich. Swoje rowery zaparkowały przy bramie wejściowej. Kiedy przebywały na cmentarzu, zauważyły, że na jeden z rowerów siada nieznany im mężczyzna i odjeżdża. Młodsza z kobiet wsiadła na swój rower i ruszyła w pogoń za złodziejem. Jej matka zwróciła się z prośbą o pomoc do stojącego nieopodal motocyklisty. Okazało się, że miała ona wiele szczęścia, bo motocyklistą okazał się będący akurat na wolnym funkcjonariusz kraśnickiego komisariatu – młodszy aspirant Jacek Łazarz. Policjant dołaćzył do pościgu za skradzionym jednośladem i zatrzymał kierującego. Po zatrzymaniu na miejsce wezwany został patrol.

Okazało się, że sprawcą kradzieży okazał się 61-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Został zatrzymany i osadzony w kraśnickiej komendzie. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut kradzieży roweru. Sąd w trybie przyspieszonym skazał go na karę grzywny 1000 złotych. Ponadto za jazdę w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych.

Lubelskie. Posłuchajcie koncertu pijanego traktorzysty