Zostawili listy potomnym i zasadzili drzewo. Święto Drzewa w Lublinie [GALERIA]

2021-10-11 15:13

Upamiętnili 100-lecie szkoły, zostawili ślad potomnym, a tym samym uczcili Święto Drzewa. Przy Placu Wolności został zasadzony dąb 100-lecia III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie, a przy nim umieszczono Kapsułę Czasu.

- Znajduje się w niej historia naszej szkoły, hymn naszej szkoły, a także listy obecnych pierwszoklasistów pisane do swoich koleżanek i kolegów, którzy jak mam nadzieję, będą chodzili do nas za 100 lat - mówi Grzegorz Lech, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie.

- W listach staraliśmy się głównie opisać jak aktualnie wygląda nasza nauka, żeby właśnie przyszłe pokolenia mogły sobie porównać jak wyglądało to kiedyś - mówi jedna z uczennic III LO w Lublinie. - Niektórzy z nas starali się dać jakieś rady dotyczące tego, jak sobie radzić w liceum.

- To święto jest dla nas bardzo ważne - mówi kolejna uczennica. - Jesteśmy akurat rocznikiem, który przyszedł do szkoły idealnie w momencie, kiedy jest stulecie szkoły. To sadzenie drzew jest bardzo potrzebne. Nasza planeta potrzebuje tych drzew żeby mogła dalej istnieć.

Dąb 100-lecia III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie został posadzony w ramach Święta Drzewa. Wspólną akcję sadzenia drzew zorganizował UMCS wraz z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych. W akcji bierze udział 15 szkół partnerskich UMCS. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie przekazała im sadzonki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE