Żołnierze WOT święta spędzają na granicy [GALERIA]

2022-04-17 8:02

Z dala od bliskich i swoich rodzin, pełniąc służbę na polsko-białoruskiej granicy w ramach operacji „Silne Wsparcie”. Tak właśnie wielu żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej spędza Święta Wielkanocne.

 Podczas przygotowań do świąt żołnierze mimo wielu zada nie zapomnieli o kombatantach, weteranach I osobach starszych. Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej przygotowali kilkadziesiąt wielkanocnych święconek, które następnie wręczyli swoim bohaterom podczas świątecznych odwiedzin.  

— Żołnierze WOT od ponad siedmiu miesięcy prowadzą operację pk. „Silne Wsparcie”, w ramach której wykonują zadania na lądzie, wodzie i w powietrzu. Obecnie w działania te zaangażowanych jest już ponad 2000 żołnierzy WOT, którzy wspierają funkcjonariuszy Straży Granicznej na blisko połowie całkowitej długości polsko – białoruskiej granicy. — informuje por. Marta Gaborek, oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. 

Codziennie żołnieże wystawiają nawet ponad 300 patroli i setki posterunków rozmieszczonych wzdłuż polsko – białoruskiej granicy. Terytorialsi prowadzą też działania patrolowe w głębi strefy nadgranicznej, w tym także patrole łączone z funkcjonariuszami Straży Granicznej. W województwie lubelskim żołnierze 2 LBOT prowadzą też patrole konne w terenie trudnodostępnym oraz patrole wodne na rzece Bug.    

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE