Znasz wyjątkowe miejsca Lublina? Zgłoś je do Skarbów Kultury Przestrzeni

2021-09-16 16:53
Znasz wyjątkowe miejsca Lublina? Zgłoś je do Skarbów Kultury Przestrzeni
Autor: zdjęcie nadesłane

Teraz urokliwe zakamarki Lublina mogą stać się jego skarbami. Ruszyła kolejna, trzecia już edycja konkursu Skarby Kultury Przestrzeni. W jej ramach Lublinianie mogą przysyłać zdjęcia swoich ulubionych miejsc, obiektów, czy zastosowanych rozwiązań które są ciekawe, niestandardowe i wyjątkowe. Oceni je jury, a także mieszkańcy.

W tym roku tematem głównym są pnącza.

- Zwracamy uwagę szczególnie na pnącza dlatego, że po prostu mieszkańcom zaczęły się one podobać - mówi Marcin Skrzypek z Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN", pomysłodawca konkursu. - Do tegorocznej edycji można zgłaszać, tak jak poprzednio, różne elementy w ramach czterech ogólnych kategorii: Miejsce, Obiekt, Widok i Działanie. Bo to jest najważniejsze żebyśmy dzięki temu konkursowi wydobyli wartości. Wszędzie tam, gdzie przechodzimy gdzieś i mamy przyjemne wrażenia z bycia, z patrzenia, to już jest taki nasz prywatny Skarb Kultury Przestrzeni. My przypisujemy do tego pewną wartość i to się staje elementem kultury jeżeli tylko podzielimy się tym z innymi ludźmi.

Zgłoszenia, czyli zdjęcie wraz z opisem, można nadsyłać do 15 października. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie internetowej skarby.ulublin.eu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE