W czasach PRL-u wszyscy jedli te słodycze. Pamiętasz je? Sprawdź wiedzę w quizie!

i

Autor: NAC Zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

Znasz słodycze z czasów PRL-u? Sprawdź w tym quizie!

2023-09-22 15:53

Urodziłeś się w czasach PRL-u? Albo pasjonujesz się tym okresem w historii? Z pewnością więc kojarzysz różnego rodzaju słodycze, którymi zajadali się w dzieciństwie twoi rodzice. Jesteś zdania, że te produkty spożywcze z czasów PRL-u znasz na wylot? Nasz QUIZ nie powinien być dla ciebie problemem!

Wszystko z czasów PRL teraz stanowi niezwykłą pamiątkę – historyczną i sentymentalną. Powstaje wiele produktów, które są stylizowane na ten okres, ale tego smaku na pewno nie da się podrobić! Każdy, kto był dzieckiem, w tych czasach na pewno zajadał się tego typu smakołykami. Nadal każdy z rozrzewnieniem wspomina cenę i wygląd tych słodyczy.

Pamięta się smak zimnej oranżady, ciepłe lody w zimowy dzień czy obgryzanie ptasiego mleczka z czekolady – sama przyjemność! Jesteś zdania, że pamiętasz wszystko z tego okresu? Koniecznie sprawdź się w naszym quizie!

Największy absurd PRL. Każdy się z tego śmiał. Historia z Koprem

PRL – kiedy był?

PRL to okres pomiędzy 1944, a 1989 rokiem. To czas przemian politycznych i społecznych. Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów czy wszechobecną cenzurę i ograniczony dostęp do informacji. Z drugiej strony to także czas, w którym ludzie spędzali bardzo dużo ludzi wspólnie czas.

Jak dobrze pamiętasz słodycze z czasów PRL? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się ulubiony napój dzieci, który kupowało się w szklanych butelkach?

Zobacz także: Jak się żyło w Lublinie w czasach PRL-u? Zobaczcie zdjęcia! [GALERIA]

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE