Województwo lubelskie się wyludnia. W tych gminach na Lubelszczyźnie ubyło najwięcej mieszkańców

i

Autor: pexels.com zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

Znasz ciekawostki o miejscowościach z woj. lubelskiego? Sprawdzimy twoją wiedzę w tym quizie!

2023-09-29 20:36

W naszych artykułach często podkreślaliśmy, że miejscowości z woj. lubelskiego potrafią zaskoczyć danymi statystycznymi. W tym quizie chcemy sprawdzić, jak wiele wiecie o wsiach i miastach położonych na Lubelszczyźnie. Gotowi?

Województwo lubelskie i miejscowości znajdujące się w jego obrębie skrywają liczne ciekawostki, które warto poznać! O wielu z nich niejednokrotnie informowaliśmy już na naszym portalu. Która z gmin położonych w woj. lubelskim jest uznawana za „najbogatszą”, a gdzie, zgodnie z danymi, zarabia się najwięcej? Która wieś ma najmniej mieszkańców? Gdzie na Lubelszczyźnie, według statystyk, najczęściej pada sakramentalne „tak”? Jeśli uważasz, że dane statystyczne masz w małym palcu i takie pytania to dla ciebie bułka z masłem, to koniecznie sprawdź się w poniższym quizie!

Połączyli mieszkańców Polski i Litwy. Niezwykły portal w Lublinie

Quiz o lubelskich miejscowościach

W tym quizie możesz sprawdzić swoją wiedzę na temat lubelskich miejscowości! Znajdziesz tu 10 pytań dotyczących ciekawostek (i statystyk) związanych z miastami i wsiami położonymi na Lubelszczyźnie. Jeśli uda ci się zdobyć co najmniej 6 poprawnych odpowiedzi, to już możemy ci pogratulować!

Ciekawostki o miejscowościach położonych w woj. lubelskim. Co o nich wiesz?

Pytanie 1 z 10
Miejscowość, która ma najdłuższą nazwę w woj. lubelskim to Przedmieście Szczebrzeszyńskie.

Zobacz także: Jakie są najzabawniejsze nazwy miejscowości w woj. lubelskim? [GALERIA] 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE