Znany aktor zginął w pożarze na Lubelszczyźnie. Trwa śledztwo

i

Autor: OSP Chodel/facebook.com/ screen Brama Grodzka (Grodzka Gate)/facebook.com kolaż

ŚMIERTELNY POŻAR

Znany aktor zginął w pożarze na Lubelszczyźnie. Trwa śledztwo w sprawie

2023-03-27 10:54

Trwa ustalanie szczegółów dotyczących śmiertelnego pożaru, do jakiego doszło w powiecie opolskim. W płomieniach zginął 87-letni aktor Piotr Wysocki, znany między innymi z „Czterech Pancernych i Psa” i przez lata związany z Teatrem im. J. Osterwy w Lublinie.

Śmiertelny pożar w powiecie opolskim

Do śmiertelnego pożaru doszło w niedzielę rano w jednym z domów w miejscowości Trzciniec (gmina Chodel). Jak podała policja, ze wstępnych ustaleń wynika, że znalezione zwłoki należały do 87-latka, który mieszkał sam w tym domu.

„Nie możemy potwierdzić tożsamości ofiary, dopóki nie zostaną przeprowadzone badania DNA ze względu na stan zachowania zwłok. W oględzinach na miejscu zdarzenia brał prokurator oraz biegły z zakresu pożarnictwa. Czekamy na opinię dotyczącą przyczyny pożaru” – poinformowała w poniedziałek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka. Dodała, że sekcja zwłok zaplanowana jest na czwartek.

Media: w pożarze zginął znany i lubiany aktor Piotr Wysocki

Według lokalnych mediów, w tym domu zamieszkiwał od kilkunastu lat aktor filmowy i teatralny Piotr Wysocki. Informację o śmierci aktora potwierdził później w mediach społecznościowych jego syn, Jan Niewada-Wysocki. Napisał: „Dzisiaj zmarł Piotr Wysocki. Lubelski aktor sceny oraz ekranu, dusza towarzystwa. Mój tata”.

Gabriela Figura, rzeczniczka Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie powiedziała PAP, że Piotr Wysocki związany był z Teatrem Osterwy od 1969 roku do 2001 roku, kiedy przeszedł na emeryturę.

„Nawet na emeryturze grywał w naszych spektaklach. Aktorzy wspominają, że potrafił z najmniejszej roli zrobić wspaniałe dzieło, jak chociażby w +Widnokręgu+, który był wystawiany na scenie Teatru Osterwy" – podkreśliła rzeczniczka.

Tragiczny pożar w Trzcińcu [ZDJĘCIA]

Wspomnienie o Piotrze Wysockim

Oprócz występów m.in. na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Piotr Wysocki znany był szerszej widowni z wielu filmowych ról. Zagrał na przykład w takich filmach jak: „Czterej Pancerni i Pies”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Chopin. Pragnienie Miłości”. Odznaczony został m.in. odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”, honorową odznaką za zasługi dla Lublina, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE