Znany aktor zginął w pożarze na Lubelszczyźnie. Trwa śledztwo

i

Autor: OSP Chodel/facebook.com/ screen Brama Grodzka (Grodzka Gate)/facebook.com kolaż

ŚMIERTELNY POŻAR

Znany aktor zginął w pożarze na Lubelszczyźnie. Trwa śledztwo w sprawie

2023-03-27 10:54

Trwa ustalanie szczegółów dotyczących śmiertelnego pożaru, do jakiego doszło w powiecie opolskim. W płomieniach zginął 87-letni aktor Piotr Wysocki, znany między innymi z „Czterech Pancernych i Psa” i przez lata związany z Teatrem im. J. Osterwy w Lublinie.

Śmiertelny pożar w powiecie opolskim

Do śmiertelnego pożaru doszło w niedzielę rano w jednym z domów w miejscowości Trzciniec (gmina Chodel). Jak podała policja, ze wstępnych ustaleń wynika, że znalezione zwłoki należały do 87-latka, który mieszkał sam w tym domu.

„Nie możemy potwierdzić tożsamości ofiary, dopóki nie zostaną przeprowadzone badania DNA ze względu na stan zachowania zwłok. W oględzinach na miejscu zdarzenia brał prokurator oraz biegły z zakresu pożarnictwa. Czekamy na opinię dotyczącą przyczyny pożaru” – poinformowała w poniedziałek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka. Dodała, że sekcja zwłok zaplanowana jest na czwartek.

Media: w pożarze zginął znany i lubiany aktor Piotr Wysocki

Według lokalnych mediów, w tym domu zamieszkiwał od kilkunastu lat aktor filmowy i teatralny Piotr Wysocki. Informację o śmierci aktora potwierdził później w mediach społecznościowych jego syn, Jan Niewada-Wysocki. Napisał: „Dzisiaj zmarł Piotr Wysocki. Lubelski aktor sceny oraz ekranu, dusza towarzystwa. Mój tata”.

Gabriela Figura, rzeczniczka Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie powiedziała PAP, że Piotr Wysocki związany był z Teatrem Osterwy od 1969 roku do 2001 roku, kiedy przeszedł na emeryturę.

„Nawet na emeryturze grywał w naszych spektaklach. Aktorzy wspominają, że potrafił z najmniejszej roli zrobić wspaniałe dzieło, jak chociażby w +Widnokręgu+, który był wystawiany na scenie Teatru Osterwy" – podkreśliła rzeczniczka.

Tragiczny pożar w Trzcińcu [ZDJĘCIA]

Wspomnienie o Piotrze Wysockim

Oprócz występów m.in. na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Piotr Wysocki znany był szerszej widowni z wielu filmowych ról. Zagrał na przykład w takich filmach jak: „Czterej Pancerni i Pies”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Chopin. Pragnienie Miłości”. Odznaczony został m.in. odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”, honorową odznaką za zasługi dla Lublina, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.