Urszula Sipińska była największą rywalką Maryli Rodowicz

i

Autor: Grażyna Rutkowska/Narodowe Archiwum Cyfrowe Urszula Sipińska była największą rywalką Maryli Rodowicz

QUIZ

Znani z okresu PRL-u. Zobacz w tym quizie, czy rozpoznasz ich na zdjęciach

2023-12-01 15:57

Czasy PRL-u to m.in. zmiany ustrojowe, kartki żywnościowe, kolejki w sklepach… W domach zaczęły się pojawiać pierwsze telewizory, a w miastach - kina. Gwiazdy z czasów PRL-u można było podziwiać na dużym i małym ekranie lub posłuchać ich utworów w radiu czy na festiwalach. Sprawdź w quizie, jak dobrze kojarzysz twarze sławnych osób z tamtego okresu!

Wiele filmów i seriali z czasów PRL-u do tej pory można zobaczyć w telewizji. Cieszą się niesłabnącą popularnością! Nie mówiąc już o piosenkach, które chyba już na zawsze zostaną wpisane w kanon naszej polskiej kultury!

Bez wątpienia to czas ogromnego rozwoju przemysłu rozrywki. W czasach PRL-u wiele osób szukało pocieszenia i ucieczki od szarej rzeczywistości tamtego okresu. O tych produkcjach telewizyjnych, filmowych, czy piosenkach rozmawiano wszędzie! Nierzadko się zdarzało, że pół wsi przychodziło do sąsiada, aby wspólnie obejrzeć odcinek ulubionego serialu. Wspólnie też chodzono do kina na najnowsze filmy i z chęcią tańczono do tamtych piosenek. Do tej pory w radiu lecą piosenki z tamtego okresu. Wszystko wiąże się z wyjątkowymi osobami – piosenkarzami i aktorami, którzy już na zawsze pozostają w naszej pamięci. Ale czy na pewno?

Zginęli w STRASZNYCH WYPADKACH Seksbomba PRL gwiazdy TVP Adam Fiut l Niezapomniani

Sprawdź się w naszym quizie czy rozpoznasz te sławy z okresu PRL-u na starych zdjęciach!

Okres PRL – kiedy był?

PRL przypada na okres pomiędzy 1944, a 1989 rokiem. Był to czas społecznych i politycznych zmian.  Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów czy wszechobecną cenzurę i ograniczony dostęp do informacji. Jednocześnie to lata kiedy ludzie spędzali ze sobą mnóstwo czasu. Spotykali się na imieninach, prywatkach itp.

Quiz Czy rozpoznajesz te sławy z czasów PRL

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się aktorka na zdjęciu?
Gwiazdy okresu PRL

Zobacz także: Jak się żyło w Lublinie w czasach PRL-u? Zobaczcie zdjęcia!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE