Dziewczynka odrabia lekcje

i

Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

Znajdziesz antonimy do podanych wyrazów? Ten quiz to sprawdzi, ale łatwo nie będzie

2023-09-28 16:06

Co pamiętasz z lekcji języka polskiego? Kojarzysz coś takiego jak "antonimy"? Jeśli wiesz co oznacza to słowo, to nie będziesz mieć najmniejszych problemów z bezbłędnym rozwiązaniem poniższego testu. Jeśli jednak nic ci ono nie mówi, to zerknij do krótkiego wyjaśnienia poniżej. A później sprawdź się w naszym quizie!

Na lekcjach języka polskiego pewnie niejednokrotnie słyszeliście to słowo, choć z pozoru może się ono wydawać nieco tajemnicze. Antonimy to nic innego, jak wyrazy (bądź wyrażenia) o przeciwstawnym znaczeniu. Jak się zatem zapewne domyślacie, są one przeciwieństwem synonimów, o które niedawno też was pytaliśmy w naszym quizie.

Połączyli mieszkańców Polski i Litwy. Niezwykły portal w Lublinie

Quiz: dopasuj antonimy do podanych słów

Z tymi pytaniami powinien poradzić sobie każdy, kto uważał na lekcjach języka polskiego! W poniższym quizie znajdziecie 10 pytań, na które musicie udzielić poprawnej odpowiedzi. Wszystkie zagwozdki dotyczą dobrania odpowiedniego antonimu do podanego słowa. Przed zaznaczeniem odpowiedzi polecamy dobrze się zastanowić!

Quiz z języka polskiego. Dopasuj antonimy do podanych wyrazów

Pytanie 1 z 10
Wskaż antonim do słowa „banalny”:

Zobacz także: Tak 100 lat temu wyglądał lubelski „Cud Polski” 2023! Musicie zobaczyć te zdjęcia! 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE