Notatnik

i

Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

Znajdź wyraz bliskoznaczny do podanego słowa. To nie jest łatwe zadanie!

2023-12-01 16:08

Wyrazy bliskoznaczne, czyli synonimy, są nieodłączną częścią języka polskiego. To właśnie one pozwalają nam na to, by w tworzonych zdaniach unikać niepotrzebnych powtórzeń. Jeśli do tej pory uważaliście, że dopasowanie synonimów do podanych słów to nic trudnego, to koniecznie sprawdźcie się w poniższym quizie!

Czym byłby język polski gdyby nie było w nim wyrazów bliskoznacznych? Nawet nie chcemy sobie tego wyobrażać! A czym byłaby polszczyzna, gdyby nie trudne słowa, których znaczenie wcale nie jest dla każdego oczywiste? W to też chyba wolimy nie wnikać. Chcemy jednak sprawdzić, jak odnajdziesz się w quizie, w którym obie te kwestie zostały połączone!

Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie - tłumy podziwiają wyczyny artystów.

Quiz z języka polskiego: dopasuj wyrazy bliskoznaczne do podanych słów!

W języku polskim mnóstwo słów ma swoje „zamienniki”, co oznacza, że można je zastąpić takimi o podobnym znaczeniu. Zapewne to właśnie synonimy, czyli wyrazy bliskoznaczne niejednokrotnie „ratowały” cię podczas pisania szkolnych wypracowań i nie tylko. Myślisz, że słowa w języku polskim i wskazanie ich synonimów to błahostka? Przekonajmy się! W tym quizie zebraliśmy kilka trudnych słów występujących w polszczyźnie i chcemy sprawdzić, czy z łatwością dopasujesz do nich wyrazy bliskoznaczne. Przed tobą 9 pytań dotyczących synonimów, a w każdym z nich poprawna odpowiedź jest tylko jedna! Sprawdź się!

Trudne słowa i ich synonimy. Czy potrafisz je poprawnie dopasować?

Pytanie 1 z 9
Synonim do słowa „relewantny” to:

Zobacz także: To najgorętsza aktywność każdej zimy! Morsy z woj. lubelskiego już rozpoczęły sezon!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE