„Tom i Jerry”

i

Autor: screen z wideo youtube.com/WB Kids International screen z wideo „Tom i Jerry po polsku | Małe psoty jeszcze nikomu nie zaszkodziły! | WB Kids”

QUIZ

Znacie bajkę „Tom i Jerry”? Sprawdźcie w quizie, co z niej pamiętacie!

2024-03-04 21:58

„Tom i Jerry” to serial animowany, który opowiadał o przygodach pewnego zarozumiałego kota i sprytnej myszy. Kreskówka pokazywała liczne psikusy, jakie główni bohaterowie robili sobie nawzajem. W tym szybkim quizie możecie sprawdzić, ile pamiętacie z tej bajki!

„Tom i Jerry” to amerykańska kreskówka, którą stworzyli William Hanna i Joseph Barbera. Jej początki sięgają 1940 roku! Ten serial animowany opowiadał o losach dwóch tytułowych bohaterów, czyli zarozumiałego kota, próbującego złapać sprytną mysz. Pomimo ciągłej rywalizacji o to, który z nich będzie sprytniejszy w zastawianiu i omijaniu pułapek, w niektórych momentach, czyli wtedy, gdy równocześnie obaj wpadali w tarapaty, potrafili połączyć siły, by się z nich wykaraskać.

Lublin gotowy na święta. Jest pięknie!

Quiz o „Tomie i Jerrym”

Tym razem przygotowaliśmy dla was 10 pytań dotyczących kreskówki „Tom i Jerry”. Jeśli byliście fanami tej animacji, to raczej nie powinny wam one sprawić wielkich kłopotów. Koniecznie sprawdźcie, co pamiętacie z tej bajki! Przy każdym pytaniu tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa!

Co pamiętasz z kreskówki „Tom i Jerry”?

Pytanie 1 z 10
Tom był:

Quizy o postaciach z bajek

Jeśli chcecie rozwiązać więcej quizów dotyczących postaci z bajek, to koniecznie sprawdźcie się w poniższych testach:

Życzymy powodzenia!

Zobacz także: Niezwykłe widowisko nad zamkiem w Lublinie! Nad dziedzińcem wirują planety [GALERIA]