Zła wiadomość dla subskrybentów Allegro Smart. Będzie drożej

i

Autor: unsplash.com

Zła wiadomość dla subskrybentów Allegro Smart. Będzie drożej

2022-11-07 15:46

Subskrybenci Allegro Smart od 21 listopada zapłacą więcej - to już niestety potwierdzone. Wzrośnie koszt subskrypcji rocznej, ale także w górę pójdzie kwota uprawniająca do darmowej dostawy. Wszystkiemu, oczywiście, winna inflacja.

Wpływ rosnących cen paliwa i energii sprawiają, że dostarczanie przesyłek do odbiorców staje się coraz droższe. To była kwestia czasu, gdy to wszystko zacznie się odbijać na branży e-commerce. Już teraz wiadomo, że wzrostu cen usług operatorów logistycznych sprawi, że Allegro będzie musiało przemyśleć warunki pakietu Smart.

Ile będzie kosztować Allegro Smart?

Wyznaczono już konkretną datę, od kiedy nadejdą zmiany. Od 21 listopada od godz. 9.00 klienci będą musieli zapłacić więcej.  

Wzrost cen usług operatorów logistycznych wymusza niejako na Allegro zmianę warunków pakietu Smart. Najważniejsze zmiany w cenniku Allegro to wyższy koszt subskrypcji rocznej. Dotychczasowe 49 zł zastąpi 59,90 zł.

Kolejna zmiana to kwota uprawniająca do darmowej dostawy. Dotychczas subskrybenci uzyskiwali prawo do darmowej dostawy przy zamówieniach w wysokości 40 zł. Teraz próg ten wzrośnie do 45 zł w przypadku dostawy do paczkomatów i punktów odbioru oraz 65 zł w dostawie kurierskiej.

Allegro Smart – co ze stałymi klientami?

Allegro stara się uspokajać swoich użytkowników. Jak na razie, nie zmieni się koszt subskrypcji miesięcznej, który dalej będzie wynosił 10,99 zł.

Jeśli masz miesięczną lub roczną subskrypcję wykupioną przed 21 listopada – nic się dla Ciebie nie zmieni do jej zakończenia (zmiany nie działają wstecz). Nowe zasady Allegro Smart będą obowiązywać dla subskrypcji przedłużonych na kolejny okres.

Zapewniają także, że w związku ze zmianami warunków świadczenia usługi nie będzie automatycznie przedłużać subskrypcji. Portal poinformuje użytkownika drogą mailową o jej zakończeniu i będą oni musieli ją ponownie wykupić.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE