LOT

i

Autor: Shutterstock LOT

kontrowersje

Zamiast z sedesów korzystają z butelek. Bo linie lotnicze zamknęły toalety

2024-04-02 19:50

Południowoafrykańskie linie lotnicze CemAir wprowadziły politykę zamkniętych toalet podczas niektórych krótszych lotów, poinformował we wtorek portal IOL.

CemAir obsługuje 26 samolotów wylatujących z międzynarodowego lotniska OR Tambo w Johannesburgu. Linie obsługują ważne miasta biznesowe w całej Afryce. Są też popularne wśród turystów i turystek udających się na safari w kraju, ale też lecących na przykład do Maun w sąsiedniej Botswanie, będącego bramą do Delty Okawango.

Lot z Johannesburga do Maun trwa około godziny i 45 minut. Pasażerowie i pasażerki są ostrzegani przed wejściem na pokład, aby skorzystali z toalet na lotnisku.

Rzeczywistość jest taka, że niezliczone są przypadki, w których pasażerowie płci męskiej są zmuszani do korzystania z butelki na oczach sąsiadów, a sytuacja jest jeszcze bardziej żenująca i być może bardziej kłopotliwa dla pasażerek – opisał problem IOL.

Miles van der Molen, dyrektor generalny linii, powiedział, że jeśli ktoś chce zrezygnować z podróży z powodu zamkniętej toalety, otrzyma pełny zwrot pieniędzy.

Zobacz zdjęcia: Ranking najlepszych miast do życia 2024

Ważenie pasażerów przed lotem | PORANEK ROCK