Pamiętasz te zabawki z czasów PRL? Sprawdź swoją wiedzę w tym quizie

i

Autor: NAC Zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

Zabawki z czasów PRL-u. Pamiętasz te misie i lalki? Sprawdź się w tym quizie

2023-12-06 17:15

Czasy PRL-u kojarzą się często z dzieciństwem i szczęśliwą beztroską. A co najbardziej kojarzy się z okresem szkolnym i wcześniejszym? Rzecz jasna zabawki! Każdy pamięta bączki, zezolka czy jo-jo! Było wtedy też wiele zabaw, które z powodzeniem zastępowały dzisiejsze rozrywki! Czasy PRL-u nie mają dla ciebie tajemnic? Sprawdźcie się w naszym QUIZIE!

W czasach, gdy nie było komputerów, PlayStation i innych tego typu gadżetów, dzieci umiały sobie fantastycznie zorganizować czas! Pomagały w tym wymyślne zabawki, które umilały okres dzieciństwa. Teraz starsi wracają do tych czasów z radością! Wiele z tych zabawek obecnie jest wartych fortunę! Można je pokazywać dzieciom czy nawet wnukom. Pamiętasz wszystko o zabawkach z czasów PRL-u? To ten QUIZ powinien być dla ciebie prawdziwą przyjemnością.

Sekrety gwiazdy PRL Jonasza Kofty. Niewiarygodne, kiedy wyrobił dowód osobisty. Historia z Koprem

PRL – kiedy był?

PRL to okres pomiędzy 1944, a 1989 rokiem. To czas przemian politycznych i społecznych. Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów czy wszechobecną cenzurę i ograniczony dostęp do informacji. Z drugiej strony to także czas, w którym ludzie spędzali bardzo dużo ludzi wspólnie czas.

Jak dobrze pamiętasz zabawki z czasów PRL? QUIZ

Jak dobrze pamiętasz zabawki z czasów PRL? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak nazywała się zabawka, która po napędzaniu za pomocą dźwigni kręciła się wokół własnej osi?

Zobacz także: Jak się żyło w Lublinie w czasach PRL-u? Zobaczcie zdjęcia!

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE