Za zwiedzanie Lublina będzie można zdobyć nagrody [GALERIA]

2022-05-19 10:15
Za zwiedzanie Lublina będzie można zdobyć nagrody [GALERIA]
Autor: OM

Miasto startuje z nowym programem Sezon Lublin 2022. Ma on promować różne formy spędzania wolnego czasu w naszym mieście zarówno wśród turystów jak i samych mieszkańców Lublina. Za skorzystanie z różnych wydarzeń oraz usług będzie można zdobyć naklejki.

- My to porównujemy do akcji prowadzonych przez duże sklepy, gdzie też się zbiera naklejki i na koniec można odebrać nagrody - mówi Marcin Kęćko, dyrektor biura rozwoju turystyki Urzędu Miasta Lublin. - U naszych partnerów i w Punkcie Informacji Turystycznej będą dostępne karnety. Za każde 10 punktów zdobytych u naszych partnerów, uczestnik, który zgłosi się do Punktu Informacji Turystycznej otrzyma unikalny kubek i tytuł "Przyjaciel Lublina". Za 30 punktów będziemy rozdawali powerbank również z unikalnym grawerem oraz tytuł "Znawca Lublina". Nawet sami mieszkańcy nie znają dobrze historii Lublina, nie wszyscy byli we wszystkich atrakcjach turystycznych i może ta akcja, ten element grywalizacji będzie takim przyczynkiem do tego, żeby tę wiedzę pogłębiać.

Mieszkańcy Lublina oraz turyści naklejki będą mogli zbierać u 53 partnerów akcji w 6 kategoriach: spacerowicz, przybysz, smakosz, kustosz, atleta oraz kolekcjoner.

- Bardzo się cieszę, że powstało coś takiego jak program lojalnościowy - mówi Anna Nieoczym, zastępca dyrektora Biura Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin. - To, że uczestnicy bedą mogli uzyskać tytuł "Znawcy Lublina", czy "Przyjaciela Lublina" dla nas jest bardzo znaczące, dlatego, że do tej pory Lublin wśród turystów pomimo wszystko jest traktowany trochę jako miasto nieodkryte, jako miasto do którego przyjeżdżają i są zszokowani, że tak dużo pięknych rzeczy mogą tutaj spotkać i tak niesamowicie fascynujących ludzi mogą poznać. Ten program lojalnościowy pokieruje turystów, w którą stronę mogą pójść.

Taki program ma promować dostępne atrakcje Lublina, a także zachęcać do odkrywania jego zakamarków oraz do uczestniczenia w życiu kulturalnym i rozrywkowym miasta. Po dwóch latach pandemii turystyka w końcu może odżyć. Jak przyznają lubelscy hotelarze sezon zapowiada się pozytywnie.

- W końcu zauważyliśmy, że turyści do nas wracają - mówi Marcin Kania, dyrektor generalny jednego z lubelskich hoteli, który jest partnerem akcji Sezon Lublin 2022. - Bardzo dużo gości z którymi rozmawiamy docenia Lublin. W końcu naszym gościom możemy przedstawić ofertę, gdzie mogą pójść i co mogą zwiedzić. Dzięki temu mogą poznawać miasto i jego atrakcje.

Miasto przygotowało 400 nagród za 10 punktów oraz 250 nagród za 30 punktów. Akcja będzie trwała od początku czerwca do końca października. Szczegóły całego programu znajdzie na stronie sezon.lublin.eu.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE