Za brak maseczki mandat. Dostało go już kilkaset osób w województwie

2021-10-18 16:35
Za brak maseczki mandat. Ponad 800 osób w województwie już go dostało
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/imperioame

Lubelscy policjanci sprawdzają jak przestrzegamy obowiązujące obostrzenia. Od początku października mundurowych możemy spotkać w komunikacji miejskiej, w galeriach handlowych, sklepach wielkopowierzchniowych i lokalach gastronomicznych. Tylko w ciągu 10 dni wystawili ponad 800 mandatów.

- Przypominamy, że zakrywanie ust i nosa maseczką w przestrzeni zamkniętej jest nadal obowiązkowe - mówi Kamil Karbowniczek z lubelskiej policji. - Osoby nie stosujące się do ograniczeń muszą liczyć się z konsekwencjami. Tylko w ciągu pierwszych dziesięciu dni października bieżącego roku policjanci na terenie województwa lubelskiego nałożyli 869 grzywien w drodze mandatów karnych, zastosowali 828 pouczeń, a także wobec 68 osób sporządzili dokumentację celem skierowania do sądu wniosku o ukaranie. Apelujemy o stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Usta i nos nadal należy zakrywać, np. w środkach transportu publicznego, w sklepach, galeriach handlowych, urzędach, kościołach, w szkole i na uczelni, na targu, w zakładzie pracy (jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba, chyba, że pracodawca postanowi inaczej), w budynkach użyteczności publicznej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE