Z NFZ wyciekły dane? Placówka dementuje i ostrzega: to próba oszustwa!

i

Autor: unsplash.com zdjęcie ilustracyjne

FAŁSZYWE MAILE

Z NFZ wyciekły dane? Placówka dementuje i ostrzega: te maile to próba oszustwa!

2023-03-22 10:42

Do placówek medycznych w całej Polsce docierają maile informujące o rzekomym wycieku danych dotyczących podmiotów współpracujących z Narodowym Funduszem Zdrowia. NFZ dementuje te informacje i apeluje o nieklikanie w linki zawarte w tych wiadomościach.

Narodowy Fundusz Zdrowia dementuje doniesienia o wycieku danych z jego zasobów. Maile informujące o takiej sytuacji docierają ostatnio do placówek współpracujących z NFZ, w tym także do niektórych przychodni z terenu województwa lubelskiego. Wiadomości te są wysyłane z adresu mailowego łudząco przypominającego prawdziwy NFZ. Poza samą informacją o rzekomym wycieku danych, w mailach zawarty jest także odnośnik do innej strony.

Przestrzegamy przed klikaniem w link podany w mejlu, ponieważ może to doprowadzić do ściągnięcia i uruchomienia złośliwego oprogramowania (w postaci dodatku do Excela). Grozi to zainfekowaniem komputera złośliwym oprogramowaniem. Można nawet stracić dostęp do swoich danych!” – alarmuje Narodowy Fundusz Zdrowia, zaznaczając, że to nie on jest nadawcą tych maili.

NFZ podkreśla także, że do żadnego wycieku danych z jego zasobów nie doszło.

„Jeśli ktoś otrzymał taką wiadomość, wysłaną rzekomo przez Narodowy Fundusz Zdrowia, to przede wszystkim prosimy nie klikać w podany link. Prosimy też, aby skontaktowali się Państwo z Lubelskim Oddziałem NFZ” – apeluje Magdalena Musiatowicz z zespołu komunikacji społecznej i promocji Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Zobacz także: W Lublinie odbyła się pierwsza w Polsce taka operacja. To nowa metoda w leczeniu zakrzepicy żył [GALERIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE