Z Lublina do Rzeszowa alternatywną trasą. Podpisano umowę na przebudowę drogi z Biłgoraja

2020-12-19 12:31
Podpisano umowę na ostatni odcinek DW 835 Biłgoraj - granica województwa
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego Podpisano umowę na ostatni odcinek DW 835 Biłgoraj - granica województwa

Lubelskim kierowcom będzie wkrótce łatwiej dostać się do autostrady A4 pod Rzeszowem. Samorząd województwa podpisał umowę na wykonanie 25-kilometrowego odcinka DW 835 z Biłgoraja do granic województwa lubelskiego. Z inwestycji skorzystają nie tylko mieszkańcy okolic Biłgoraja.

Przebudowa DW 835 pozwoli na wybranie alternatywnej trasy z Lublina do Rzeszowa i tamtejszej autostrady A4.

- Ostatni odcinek tej trasy, z Biłgoraja przez Tarnogród do granic województwa, to najbardziej obciążona droga wojewódzka w całym województwie lubelskim - podkreśla Michał Mulawa, wicemarszałek województwa lubelskiego. - Ta inwestycja, warta ok. 158 mln zł, poprawi bezpieczeństwo, ale również przyczyni się do rozwoju gospodarczego i turystycznego regionu.

Władze województwa podkreślają, że inwestycja wpisuje się w szerszy plan łączenia mniejszych miast z głównymi trasami województwa.

- To jest przełom, dopełnienie tego, co powinno być, czyli alternatywna droga dla S-19, kolejny nasz wysokiej klasy łącznik między województwem lubelskim a podkarpackim - mówi Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego. - Teraz czas na „żebra”, czyli na połączenie drogi S-19 Via Carpathia z poszczególnymi, dużymi ośrodkami w województwie lubelskim.

Projekt będzie realizowany na terenie gmin: Biłgoraj, Księżpol i Tarnogród. Wartość całego projektu to 190 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wynosi ponad 73 mln zł.

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciw SARS-CoV-2?
Bartek odebrał Mitsubishi Space Star od Radia ESKA! Zobaczcie jego radość!
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE