Głosowanie

i

Autor: Pexels Głosowanie

WYNIKI WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH

Wybory samorządowe 2024. Wiemy, kto będzie burmistrzem Dęblina. To oficjalne wyniki PKW!

2024-04-22 8:28

O tym, że w Dęblinie będzie zmiana na stanowisku burmistrza wiadomo było już po pierwszej turze, bo urzędująca burmistrzyni nie dostała się do „dogrywki”. W ponownym głosowaniu zmierzyli się ze sobą Roman Bytniewski i Kamil Krypski. Już wiadomo, który z nich będzie rządził miastem w nowej kadencji. Mamy oficjalne dane z PKW!

W Dęblinie podczas II tury wyborów samorządowych swoje głosy oddało 44,10 proc. uprawnionych. Przypomnijmy, że w I turze frekwencja była wyższa, bo wyniosła 56,11 proc. Należy podkreślić, że po pierwszym głosowaniu do drugiej tury nie dostała się urzędująca burmistrzyni Beata Siedlecka (zdobyła 15,07 proc. głosów). W wyborczej „dogrywce” znaleźli się natomiast: Roman Bytniewski (KWW Romana Dariusza Bytniewskiego), który w I turze otrzymał 41,81 proc. poparcia oraz Kamil Krypski (KWW Energia Zmian), na którego zagłosowało wtedy 19,32 proc. uprawnionych. Żaden z nich nie jest członkiem partii politycznej. Jak rozłożyły się głosy dęblinian i dęblinianek w II turze? Wszystko jest już jasne!

Andrzej Duda w USA zapowiada spotkanie z Donaldem Trumpem. "Zaprosił mnie do domu"

Kto będzie burmistrzem Dęblina? PKW podała oficjalne wyniki

Głosowanie w ramach II tury wyborów samorządowych odbywało się w całej Polsce w niedzielę (21 kwietnia) w godz. 7-21. Mieszkańcy Dęblina wybierali wtedy nowego burmistrza. Jak wynika z oficjalnych danych PKW do wyborczych urn poszło 5 229 osób, co daje 44,10 proc. frekwencję. Już wiadomo, kto w nadchodzącej kadencji będzie rządził miastem. Podczas II tury zwyciężył Roman Bytniewski, zdobywając 62,04 proc. wszystkich głosów. Na jego kontrakandydata Kamila Krypskiego zagłosowało natomiast 37,96 proc. uprawnionych.

Zobacz także: Tak kiedyś wyglądał Dęblin. Zerknij na archiwalne zdjęcia