Wybory 2023. Na kogo głosować w Świętokrzyskiem? Lista kandydatów komitetu Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców do Sejmu

i

Autor: Archiwum

wybory 2023

Wybory 2023. Wiadomo, kto wygra w woj. lubelskim. Tak twierdzą bukmacherzy

2023-09-21 12:41

Choć wybory parlamentarne dopiero 15 października, bukmacherzy i bukmacherki już wiedzą, kto może okazać się największym zwycięzcą w okręgu nr 6, czyli w zachodniej części województwa lubelskiego.

Analizy dokonali specjaliści i specjalistki STS . Wyliczyli, że powody do radości będą mieli sympatycy i sympatyczki Prawa i Sprawiedliwości. W tej części Lubelszczyzny partia rządząca ma zdobyć poparcie o 26 proc. większe niż Platforma Obywatelska.

To jednak dopiero początek ciekawostek. Wg analityków i analityczek, interesująco zapowiada się rywalizacja lidera listy Prawa i Sprawiedliwości Przemysława Czarnka i liderki Trzeciej Drogi Joanna Mucha. Eksperci i ekspertki przewidują, że gdy od finalnej liczby głosów kandydata Prawa i Sprawiedliwości odejmiemy 75 tysięcy głosów, to ich szanse się wyrównają. Przy uwzględnieniu tych założeń prognozują zwycięstwo Przemysława Czarnka. Kurs na takie wydarzenie wynosi 1,8 zł, a na przeciwne 1,9 zł (niższy kurs oznacza większe prawdopodobieństwo). Nie rozstrzygnęli natomiast, czy Czarnek zbierze więcej głosów niż liderka KO Marta Wcisło, bo oba scenariusze wycenili na 1,85 zł. W kontekście Joanny Muchy nie mają jednak wątpliwości, że poradzi sobie lepiej niż lider Konfederacji Bartłomiej Pejo (zwycięstwo Muchy 1,4 zł, zwycięstwo Pejo 2,7 zł).

Najważniejsze Wybory. Debata - Runda 2 [17.09.2023]
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE