Jacek Bury

i

Autor: Jacek Bury Facebook

wybory 2023

Wybory 2023. Baner kandydata PiS-u w niebezpiecznym miejscu. Przestawił go senator opozycji

2023-09-26 21:16

Tuż przy jednym ze skrzyżowań w Krasieninie (gm. Niemce) został umieszczony baner wyborczy posła i kandydata startującego z listy Prawa i Sprawiedliwości Jana Kanthaka. Zauważył to senator Jacek Bury (Polska 2050) i wziął sprawy w swoje ręce. Całkiem dosłownie.

O niebezpiecznie ustawionym banerze senator poinformował na swoim Facebooku w poniedziałek o godz. 18. Na opublikowanym przez niego filmie widać, że stojak z wizerunkiem Kanthaka jest ustawiony w pobliżu skrzyżowania w taki sposób, że osoby, które powinny zatrzymać się przed znakiem „Stop”, nie są w stanie obserwować, czy z prawej strony nadjeżdżają auta.

Po tym, jak senator opublikował film, baner nie postał długo. Polityk przekazał jednak, że nie stało się to ani z inicjatywy posła Kanthaka, ani służb, ale jego samego. Widać to na filmie opublikowanym dobę później, we wtorek wieczorem.

– Do tej pory nikt nie zareagował. Były zgłoszenia na policję, że zasłania skrzyżowanie. Trzeba być obywatelem, trzeba brać sprawy we własne ręce – powiedział, po czym podszedł do baneru i nieznacznie go przesunął, tak że teraz jezdnia jest widoczna.

Senator Jacek Bury

Przypomnijmy, Jacek Bury startował w 2019 r. w wyborach parlamentarnych z list Koalicji Obywatelskiej. Jego wejście do senatu poparło prawie 85 tys. osób, co pozwoliło mu wygrać z kandydatem PiS-u Krzysztofem Michałkiewiczem. Partyjnie od 2015 r. do 2019 r. był związany z Nowoczesną. Dwa lata po odejściu, w 2021 r., dołączył do Polski 2050 Szymona Hołowni. Obecnie jest liderem partii na Lubelszczyźnie.

W najbliższych wyborach nie startuje, o czym powiedział już w marcu. Powodem mają być sprawy rodzinne i rozwód z żoną.

KOMENTERY zapowiedź Debaty Polaków cz. 2.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE