Województwo lubelskie z największą liczbą zakażeń. Czy zostaną wprowadzone strefy?

2021-09-21 17:27
Województwo lubelskie z największą liczbą zakażeń. Czy zostaną wprowadzone strefy?
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/fernandozhiminaicela

Powiat łęczyński w województwie lubelskim jest na granicy wprowadzenia strefy żółtej. To tam jest największy, bo 12,2 współczynnik zachorowań na koronawirusa w naszym województwie.

- Decyzje o wprowadzeniu obostrzeń w wymiarze powiatowym będą zapadać kiedy liczba zakażeń w Polsce przekroczy 1000, a dzisiaj mamy 711 - mówi Lech Sprawka wojewoda lubelski. - Ja spodziewam się, że pod koniec tygodnia do takiej sytuacji może już dojść. Także w następnym tygodniu mogą być wprowadzone pierwsze obostrzenia . Gdyby stosować kryteria z trzeciej fali, to powiat łęczyński w tej chwili byłby żółty. Te pozostałe powiaty jeszcze nie dobiegają do tej średniej 12 zakażeń na 100 tysięcy. Natomiast nie ma jeszcze ostatecznego rozstrzygnięcia.

Na drugim miejscu pod względem liczby zachorowań w naszym województwie jest powiat lubartowski, a za nim kraśnicki. To powiaty, które mają wskaźnik zakażeń wynoszący powyżej 10 na 100 tysięcy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE